Vypnout reklamy

Aplikace nepanikař

Jedná se o první aplikaci na Google, která se soustředí zájmena na depresivní stavy, úzkost, sebepoškozování a další myšlenky, které nejsou moc korespondující se zdravým duševním zdraví a je potřeba s tím něco dělat.

Aplikace je rozdělená do jednotlivých bloků, kde je „co mi může pomoci„, což je určena pro lidi s potíži a zde najdete rady, jako je cvičení, meditace, poslech hudby a další. Každý to má jinak a každý si musí najít to, co mu přináší radost. Pak je tady záložka „plánování aktivit“, určitě víte, jak dobře dělá, když si něco naplánujete a pak si to splníte. Nemyslíme tím materiální věci, ale nějaké výlety nebo prostě jdete ven s kamarády.

Následně místo negativ hledáte pozitiva a zapisujete si „co vás potěšilo“, což může mít blahodárný vliv do budoucna, kdy se třeba i zpětně podíváte, kolik pozitiv se vám stalo. V případě, ze zažíváte stresy a jste neklidní, tak Vám aplikace pomůže pomocí dechového cvičení. Aplikace vám také poradí, co dělat při úzkosti, kdy navrhuje například odpočítávat od 100 na 0 případně se podívat na oblíbený film.

Jsou tady i kontakty na krizová centra, kde vám určitě pomohou. Pokud se cítíte špatně, mate deprese a v nejhorším případě i myšlenky na sebevraždu, tak určitě aplikaci musíte mít a případně i zavolat na krizová centra. Věřte, že na každé špatné události najdete i tu dobrou a nikdy není až tak zle, že byste si museli ublížit.