Aplikace Wise

Android aplikace pro snadný převod peněz za reálné kurzy. Dobijte jednoduše účet, pošlete peníze kamarádovi v Americe nebo v jiné zemi Evropy.

Snadný, rychlý převod mezi zahraničním účtem a to jak v rámci SEPA (EUR převody) nebo SWIFT do zemí, které nejsou součásti SEPA (EU) plateb a tedy jde o banky v zahraničí. Tyto převody jsou většinou levné. Nevýhodou může být, že nastavení plateb je takové, že poplatky platí i příjemce peněz a tedy záleží, kolik si banky vezmou.

U SWIFT převodu velmi těžko rozeznáte, jak velké poplatky budou, protože peníze putují přes spřátelené banky a čím dál je banka příjemce, tak tím větší poplatky jsou. Nicméně Wise se toto snaží redukovat a už dopředu informovat, kolik peněz Vás bude tento převod stát. Wise je něco jako revolut, ale podle nás je lepší a výhodnější. Ano jsou zde poplatky, ale je mnohem více transparentnější, než je tomu u revolut. U revolut se nám stalo, že v rámci SWIFT převodu jsme přišli o 20€ na jednom převodu, což je opravdu extrém. Přitom banka příjemce byla v Evropě, ale nebyla součásti SEPA systému.

U Wise dokonce vidíte, přes kterou partnerskou banku se peníze vypořádají. Peníze můžete dobít klasickým převodem z vašeho účtu a následně můžete provést konverzi za reálné kurzy v rámci svých účtu. Můžete mít jak dolarový, tak i eurový účet. Samozřejmě jsou tady i další a je jenom na vás, kam si peníze převedete.

Registrace ve službě Wise

K tomu, abyste Wise mohli používat, tak musíte provést registraci, která je jednoduchá. Bude samozřejmě potřeba poslat doklad totožnosti, čehož se nemusíte ničeho obávat a je možné, že se musíte také vyfotit, aby Wise mohl porovnat fotku z občanského průkazu. V budoucnu se vás může Wise zeptat, odkud peníze máte a případně doložit výpis účtu. Ptáte se, jestli to není moc? Podle nás ne, jelikož se tímto potírá praní špinavých peněz, kdy se někteří snaží kradené peníze přeprat přes tyto služby a proto je potřeba vědět, odkud peníze vlastně máte.

Na praní špinavých peněz existuje Evropský zákon, kterým se musí společnosti působící v EU řídit. Wise je společnost z Británie, ale úzce spolupracuje s EU i přesto, že již v EU nejsou.

  • Jakmile budete ve službě Wise zaregistrovaní, tak se přihlaste.
  • Po přihlášení si nechte poslat kartu. Prvně na účet bude potřeba poslat peníze, čímž se ověří váš účet, ze kterého peníze budete případně posílat a potvrdí se také identita. Může to trvat až tři pracovní dny.
  • Následně si nechte poslat kartu, se kterou budete platit třeba v zahraničí. Je možné, že tato karta se bude v bankomatech v zahraničí chovat jinak, než revolut, u které většina bankomatů v zahraničí připočítává fixní poplatek a to i přesto, že nepřevádíte měnu a vybíráte v měně státu.
  • Můžete si otevřít kolik účtu chcete a u nich je také uveden IBAN, na který si pak peníze můžete nechat posílat a tyto peníze pak vybírat na svůj soukromý účet.
  • Dobíjení peněz do účtu je možné skrz kartu (avšak za poplatek) nebo klasický převodem (což je zdarma). Většinou se objeví peníze ve Wise tentýž den a záleží, jak rychlou banku máte.

Při odeslání peněz budete dopředu vědět, jaký poplatek si Wise strhne. Většinou do banky příjemce dorazí to, co pošlete. Platí to například pro poslání peněz do Ameriky nebo v rámci Evropy či Číny.

S aplikací Wise v telefonu zároveň zabezpečíte účet dvoufázovým ověřováním. V aplikaci Wise tak budete moci ověřovat, jestli se připojujete k účtu vy nebo někdo jiný a můžete přístup zamítnut. Zároveň v aplikaci stejně jako v desktop verzi můžete peníze odesílat, přijímat a vybírat.

Aplikaci stáhnete níže

  • Finkce
  • Uživatelské prostředí
4.8

Popis

Android aplikace pro snadný převod peněz za reálné kurzy. Dobijte jednoduše účet, pošlete peníze kamarádovi v Americe nebo v jiné zemi Evropy.