Vypnout reklamy

Máme pro vás skvělou novinku v oblasti obnovy dat a to jak pro PC, tak i pro mobilní telefony Android. Určitě znáte problém, kdy jste třeba omylem smazali data nebo se stalo to, že jste u HDD přišli o data z důvodu havárie. Stáhněte si EaseUS Date Recovery Windows Pokud disk selhal hardwarově, tak pomůže jedině servis. […]

14.6.2018

EaseUS Data Recovery vám zachrání data jak na PC, tak i na Androidu

Máme pro vás skvělou novinku v oblasti obnovy dat a to jak pro PC, tak i pro mobilní telefony Android. Určitě znáte problém, kdy jste třeba omylem smazali data nebo se stalo to, že jste u HDD přišli o data z důvodu havárie.

Pokud disk selhal hardwarově, tak pomůže jedině servis.

Znamená to nefunkční elektronika disku, utržená hlava na disku HDD a další.

U HDD lze data snadno obnovit právě tímto programem, ale není problém program využít i u SSD disků, ale musí ještě alespoň trošku fungovat (pokud vyhoří HW disku, tak se s tím nic nedá dělat. V servisu většinou Flash pamět z SSD přemístí do jiného těla stejného produktu, kde data vytáhnou, ale SSD disk si musíte koupit nový. Stejně to funguje i u HDD)

Jelikož HDD a SSD je naprosto něco jiného, tak u HDD je plotna, na které se zapisují data v jednotlivých sekvencích. Může se stát, že nějaký sektor je poškozen. Nastupuje pak EaseUS Data Recovery, který vám s obnovou díky skvělé technologií a algoritmu, pomůže.

Selhal systém? Obnovení není problém i pokud disk zformátujete.

Dokonce aplikace dokáže obnovit soubory i po systémovém selhání. Data dokáže získat jak z formátovaného disku, tak z poškozeného disku třeba po bouřce. Funguje, jak jsme již říkali na HDD, SSD nebo i USB či microSD karty a další úložná zařízení.

Možnost se vrátit, pokud obnovení přerušíte

Aplikace je tak velice komplexní. Pokud třeba obnovení přerušíte, tak se k ní můžete časem vrátit. Aplikace si bude pamatovat v jaké sekci skončila a bude tam i pokračovat.

Obnovte svůj PC a telefon s EasyUS

Obnovte svůj PC a telefon s EasyUS

Prvně se provede rychlý sken a následně se jde více do hloubky, aby se získaly takové data, která jsou i možná už lehce přepsána.

SSD se liší svou technologií od HDD. Dejte si pozor před obnovou

U HDD hodně záleží na tom, jak moc jste data přepisovali, mazali, instalovali. Čím více to děláte, tak tím více se původní stopa souboru ztrácí. U SSD disku je to ještě horší, protože tam záleží na tom, kolikrát disk připojíte k el.síti. Tedy pokud PC po smazání dat vypnete a poté zapnete, tak vlastně ztrácíte určitou šanci na plnou obnovu dat. Čím vícekrát toto uděláte, tak tím je vaše šance naprosto mizivá.

Obnovte svůj PC a telefon s EasyUS

Obnovte svůj PC a telefon s EasyUS

Nicméně pokud je disk funkční, tak je data možné získat zpět díky EaseUS Data, který dokáže získat veškeré soubory. Je jedno jestli se jedná o video, obrázky či dokumenty. Avšak tohle je jediný program, který víceméně funguje na jedničku.

Někdy se již bohužel stane, že soubory nebudou mít název, ale data budou obsahovat. Nicméně jsou speciálně označené. Jelikož je tady k dispozici možnost náhledu, tak víte, co vlastně obnovujete.

Obnovte svůj PC a telefon s EasyUS

Obnovte svůj PC a telefon s EasyUS

SD karta je něco jako SSD

SSD i SD karta nemají plotnu, ale flash paměť. Ve chvíli, kdy ztratíte fotografie nebo videa, tak ji okamžitě přestaňte používat, neformátujte kartu. Spusťte program EaseUS Data Recovery Wizard a obnovte svá data.

U obnovy SD karty postupujete úplně stejně. Nejprve si vyberete umístění, které chcete obnovit a následně necháte program běžet až do úplného konce. Čím větší disk máte, tím více to bude trvat. Následně stačí, když si vyberete z dat to, co potřebujete obnovit.

Aplikace nabízí i filtrování, takže si můžete nechat zobrazit pouze obrázky, videa a audio. U obrázku dostanete náhled, abyste viděli, co obnovujete. No v konečné fázi své soubory obnovíte na určité místo.

Obnovte si data i na Androidu

Bohužel se stává, že přijdete i o data v Androidu. Omylem něco smažete nebo se s paměti v telefonu něco stane. Lze obnovit data Android Data Recovery, který zvládá obnovu SMS, fotografií, videí a to jak z Android telefonu, tak i Android tabletů. Nebojte se a získejte svá data zpátky.

Buroň Tomáš