Apple bere 83% zisků na mobilním trhu, Samsung 12.9%

Přišla zpráva o tom, jak to mají jednotlivé společnosti s maržemi na svých produktech. Apple je má podle všeho opravdu vysoké a poslední zpráva říká, že Apple bere v zisku 83.4% světového trhu mobilního telefonu. Navíc Apple stále roste a ukrajuje tak marži ostatním výrobcům. Apple iOS si to může dovolit. Má nízké náklady, svůj […]

Apple bere 83% celosvětového zisku z mobilních telefonu. Samsung pouze 12.9%

Přišla zpráva o tom, jak to mají jednotlivé společnosti s maržemi na svých produktech. Apple je má podle všeho opravdu vysoké a poslední zpráva říká, že Apple bere v zisku 83.4% světového trhu mobilního telefonu.

Navíc Apple stále roste a ukrajuje tak marži ostatním výrobcům. Apple iOS si to může dovolit. Má nízké náklady, svůj vlastní systém, takže lidé mají jistotu kvality a konkurence mezi systémy Apple iOS není. Žádný jiný telefon nemá iOS než Apple. 

U Samsungu je to jinak. Tam se firma musí vypořádávat s konkurencí a proto je zapotřebí někdy snížit cenu, aby telefon lidé začali kupovat. Zisk v poměru celosvětových prodejů je pouze 12.9% a to z 21.9% minulý rok. Samsungu tak stále klesá marže na jednom produktu a stoupají náklady.

U Apple jsou většinou věrní zákazníci, ale u Samsungu nikoliv. Jde o to, že člověk může přejít na jinou značku se systémem Android, ale u Apple to udělat nemůžete, protože přejdete na úplně jiný systém.

Apple to ví a ví, že zákazníci si rádi zaplatí za značku a kvalitu, tedy do situace, než nebude Apple naprosto zaostávat a nepřinese žádné inovace.