Apple obviněno z použití „krvavých minerálů“ v iPhonu, tvrdí právníci

Společnost Apple nedávno čelila obvinění z využívání tzv. „krvežírných minerálů“ pro výrobu svých iPhonů z oblasti sužované válečným konfliktem v Kongu. Nyní však přichází další vývoj, když mezinárodní právníci zastupující vládu…

Apple obviněno z použití "krvavých minerálů" v iPhonu, tvrdí právníci

Společnost Apple nedávno čelila obvinění z využívání tzv. „krvežírných minerálů“ pro výrobu svých iPhonů z oblasti sužované válečným konfliktem v Kongu. Nyní však přichází další vývoj, když mezinárodní právníci zastupující vládu Demokratické republiky Kongo oznámili, že mají nové důkazy o tom, že **Apple** skutečně **nakupuje** minerály z konfliktních oblastí.

Zatímco **Apple** se dlouhodobě snaží zajistit, aby jejich dodavatelský řetězec byl etický a **dodržoval lidská práva**, zdá se, že toto obvinění naznačuje opak. Podle vyjádření právníků bylo zjištěno, že se **zdrojování** minerálů zahrnuje do oblasti, kde **dochází k porušování lidských práv** a kde se financují ozbrojené skupiny.

Taková obvinění nemohou být lehce přehlížena a je důležité, aby **Apple** vzal tato tvrzení vážně a provedl důkladné šetření svého dodavatelského řetězce. Pokud se potvrdí, že skutečně spolupracuje s těmito neetickými dodavateli, mohlo by to mít vážné důsledky nejen pro pověst společnosti, ale i pro samotný proces výroby technologií.

Zatím není jasné, jak **Apple** na tato obvinění reaguje a jak bude situace dál řešena. Doufejme však, že společnost se postaví k této situaci zodpovědně a přijme opatření k zajištění transparentnosti a etičnosti ve svém dodavatelském řetězci.

**FAQ:**

1. Jaká konkrétní obvinění byla směrována na společnost Apple ohledně nakupování minerálů?
2. Jaké důsledky by mohlo mít pro **Apple** pokud se potvrdí, že skutečně spolupracuje s neetickými dodavateli?
3. Jak může spotřebitel zjistit, zda **Apple** skutečně dodržuje etické standardy ve svém dodavatelském řetězci?

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/apple-new-allegations-blood-minerals_id158573