Vypnout reklamy

Apple odškodní majitele postižených iPhonů až 150 $ za zpomalení výkonu

Kanadský soud schválil dohodu ve výši až 14,4 milionu dolarů, která souvisí s kontroverzí kolem **omezení výkonu** iPhone. Tato dohoda byla navržena k vyrovnání sporů týkajících se úmyslného **zpomalování** starších modelů…

Apple odškodní majitele postižených iPhonů až 150 $ za zpomalení výkonu

Kanadský soud schválil dohodu ve výši až 14,4 milionu dolarů, která souvisí s kontroverzí kolem **omezení výkonu** iPhone. Tato dohoda byla navržena k vyrovnání sporů týkajících se úmyslného **zpomalování** starších modelů iPhone společností Apple.

Spor začal v roce 2017, kdy se zjistilo, že Apple uměle snižuje výkon starších iPhone, aby prodloužil životnost baterie. Tato **praktika** vyvolala nelibost mezi uživateli, kteří měli dojem, že jsou nuceni kupovat nové zařízení jen kvůli úbytku výkonu.

Podle schválené dohody budou majitelé postižených modelů iPhone (6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, SE a 7) mít možnost požádat o náhradu až 25 dolarů za každý dotčený telefon. Dohoda dále ukládá společnosti Apple, aby poskytla **informace** o **baterii** a výkonu uživatelům ve zrozumitelné formě.

Tato dohoda je součástí širšího globálního uspořádání mezi společností Apple a uživateli, kteří se cítí poškozeni **zpomalováním** zařízení. V USA byl již schválen podobný návrh dohody a Apple souhlasil s vyplacením až miliardové částky na náhradu postiženým uživatelům.

FAQ:
1. Jaké modely iPhone byly postiženy **omezením** výkonu?
2. Jak mohu požádat o náhradu podle schválené dohody?
3. Jak si mohu ověřit stav baterie a výkon svého iPhone?

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/Apple-will-pay-up-to-150-to-each-affected-iPhone-owner-for-slowing-performance_id155945