„Apple přichází s plánem na přijetí RCS a změnu barev chatovacích bublin v iMessage“

Apple plánuje implementovat RCS do iOS. Jak to ovlivní chatování?Uživatelé v USA jsou zjevně velmi citliví na barvu bublin v chatu. Modrá je dobrá, zelená je špatná - nebo tak nějak,...
"Apple přichází s plánem na přijetí RCS a změnu barev chatovacích bublin v iMessage"

Apple plánuje implementovat RCS do iOS. Jak to ovlivní chatování?

Uživatelé v USA jsou zjevně velmi citliví na barvu bublin v chatu. Modrá je dobrá, zelená je špatná – nebo tak nějak, že? My nevíme, jsme z Evropy, a tady lidé používají WhatsApp, Telegram a Facebook Messenger. Ale v USA je barva bublin důležitá.

A bohužel, i přes dnešní revoluční oznámení od Apple, tyto bubliny budou stále hrát důležitou roli. Společnost konečně ustoupila a odhalila, že plánuje od příštího roku zavést RCS do iOS. RCS, jak možná víte, je standard podobný iMessage, který funguje nad SMS.

Ale důležité je, že to není iMessage…

RCS (Rich Communication Services) je protokol pro posílání pokročilých zpráv, které jsou kompatibilní s běžnou SMS zprávou. Přináší mnoho funkcí, které jsou uživatelé zvyklí z aplikací jako WhatsApp nebo iMessage – povídání s více lidmi najednou, skupinové zprávy, možnost vidět, kdy byla zpráva přečtena a mnoho dalšího.

Avšak RCS není zcela bezchybný. Například, na rozdíl od iMessage, RCS závisí na službách operátorů mobilních sítí a nenabízí takovou end-to-end šifrovanou komunikaci, jakou nabízí iMessage. To znamená, že vaše zprávy mohou být náchylnější k úniku nebo odposlechu.

Dalším problémem RCS je jeho dostupnost. Zatímco aplikace jako WhatsApp a Facebook Messenger jsou dostupné na všech operačních systémech, RCS je vázané na konkrétní platformu – v tomto případě iOS od Apple. To znamená, že uživatelé nebudou moci komunikovat s lidmi, kteří používají Android nebo jiný operační systém.

I přes tyto nedostatky je však implementace RCS do iOS důležitým krokem vpřed pro Apple a uživatele iPhone. S RCS budou moci využívat pokročilé funkcionalit chatování, které jim nabídne podobné možnosti jako populární aplikace pro sdílení zpráv.

FAQ:

Jak se RCS liší od iMessage?

RCS je standard podobný iMessage, který funguje nad SMS. Nabízí pokročilé funkce používané v populárních aplikacích jako WhatsApp nebo Facebook Messenger.

Bude RCS end-to-end šifrované?

Ne, RCS nenabízí end-to-end šifrovanou komunikaci. Závisí na službách operátorů mobilních sítí a může být náchylnější k úniku nebo odposlechu.

Bude RCS dostupné na všech operačních systémech?

Ne, RCS je vázané na konkrétní platformu – v tomto případě iOS od Apple. Uživatelé nebudou moci komunikovat s lidmi, kteří používají Android nebo jiný operační systém.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/apple_finally_caves_announces_plan_to_bring_rcs_to_iphones_in_2024-news-60605.php