Vypnout reklamy

Apple se rozhodl koupit Shazam.

Společnost Apple koupí shazam za bezmála 400 miliónu dolarů. Apple si to může v klidu dovolit, protože podle všeho disponují obrovskou zásobou hotovosti. Oznámení této akvizice se máme dozvědět právě dnes. Nicméně podle všeho je obchod již dokonán. Právě Shazam je služba, která slouží k rozpoznávání hudby. Určitě to znáte, když v rádiu hraje hudba […]

Shazam aplikace

Společnost Apple koupí shazam za bezmála 400 miliónu dolarů. Apple si to může v klidu dovolit, protože podle všeho disponují obrovskou zásobou hotovosti. Oznámení této akvizice se máme dozvědět právě dnes. Nicméně podle všeho je obchod již dokonán.

Právě Shazam je služba, která slouží k rozpoznávání hudby. Určitě to znáte, když v rádiu hraje hudba a nevíte co to může být. Nicméně některá rádia podporují informace o tom, co právě hraje za písničku. Někdy se však stává, že ukazuje špatně. Ekonomický zpravodaj Bloomberg potvrdil, že Apple opravdu kupuje Shazam.

Když si částku přepočítáme na CZK, tak nám vyjde cca 8.6 miliardy Kč. V minulosti Apple zaplatil třeba za sluchátka Dr. Dre 3 miliardy dolarů. Služby Shazam se používají jak na iOS, Android, tak i v chytrých hodinkách nebo televize Samsung.

Aplikaci stáhnete níže

Shazam: Find Music & Concerts