Apple vyřešilo soudní žalobu podanou uživateli iPhone 7 a iPhone 7 Plus za 35 milionů dolarů

Apple právě uzavřel skupinovou žalobu týkající se zvukových problémů u modelů iPhone 7 za 35 milionů dolarů. Žaloba se týkala některých vad, které postihly tuto konkrétní řadu telefonů vydanou společností Apple….

Apple vyřešilo soudní žalobu podanou uživateli iPhone 7 a iPhone 7 Plus za 35 milionů dolarů

Apple právě uzavřel skupinovou žalobu týkající se zvukových problémů u modelů iPhone 7 za 35 milionů dolarů. Žaloba se týkala některých vad, které postihly tuto konkrétní řadu telefonů vydanou společností Apple.

Podle informací získaných ze zdrojů bylo více než 29 000 osob, které vlastnily iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus, zapojeno do této skupinové žaloby. Mezi problémy, o kterých se hovořilo, patřili například nepravidelný zvuk při telefonování, nefunkční reproduktory nebo selhání mikrofonu. Tyto nedostatky podle uživatelů ovlivňovaly nejen samotné telefonní hovory, ale také přehrávání hudby a sledování videí.

Apple se dlouho bránil uznání těchto problémů a považoval je za ojedinělé případy. Nicméně, po narůstajícím počtu stížností a žalob se společnost rozhodla vyplatit odškodnění ve výši 35 milionů dolarů. Tímto krokem se Apple vyhnul dalšímu soudnímu procesu a navázal na své pověstně skvělé zákaznické služby.

Finanční odškodnění bude rozděleno mezi majitele postižených telefonů, kteří se zaregistrovali na oficiální stránce určené pro tuto skupinovou žalobu. Každý oprávněný majitel obdrží částku ve výši asi 150 dolarů. Je důležité poznamenat, že odškodnění se vztahuje pouze na telefony zakoupené v USA.

FAQ:
1. Jaké problémy měly telefony iPhone 7?

Telefony iPhone 7 byly postiženy několika zvukovými problémy. Mezi nejčastější problémy patřily nepravidelný zvuk při telefonování, nefunkční reproduktory nebo selhání mikrofonu. Tyto problémy ovlivňovaly telefonní hovory, přehrávání hudby a sledování videí.

2. Kolik majitelůů telefonů iPhone 7 bylo zapojeno do skupinové žaloby?

Více než 29 000 majitelů telefonů iPhone 7 a iPhone 7 Plus se zapojilo do této skupinové žaloby proti společnosti Apple.

3. Jaké odškodnění obdrží majitelé postižených telefonů?

Majitelé postižených telefonů obdrží finanční odškodnění ve výši asi 150 dolarů. Toto odškodnění se vztahuje pouze na telefony zakoupené v USA.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/apple-settles-iphone-7-series-class-action-35-million-dollars_id154491