Vypnout reklamy

Apple Watch zachránil muži život po nehodě, která mu změnila tvář v „monstra“.

Muž děkuje Apple Watch za záchranu života po nehodě, která zanechala jeho koupelnu vypadající jako místo vraždy.

John Smith, čtyřicetiletý otec dvou dětí, zažil před pár dny nečekanou událost, která mohla…

Apple Watch zachránil muži život po nehodě, která mu změnila tvář v "monstra".

Muž děkuje Apple Watch za záchranu života po nehodě, která zanechala jeho koupelnu vypadající jako místo vraždy.

John Smith, čtyřicetiletý otec dvou dětí, zažil před pár dny nečekanou událost, která mohla skončit fatálně. Když večer šel do koupelny a při pokusu o stání se mu podlamely nohy a on tvrdě narazil hlavou o umyvadlo. V tu chvíli ochrnul a nemohl se hýbat, křičel o pomoc, ale nikdo ho neslyšel.

Díky **detekci pádu** na jeho **Apple Watch** však byla situace zachráněna. Vestavěný senzor detekoval rychlý pád a automaticky zavolal **tísňovou linku** s jeho aktuální polohou. John byl nalezen v bezvědomí a rychle převezen do nemocnice, kde lékaři zjistili vážný otřes mozku a vnitřní krvácení.

„Kdybych neměl svůj Apple Watch, nevím, jestli bych to tu dnes byl vyprávět. Je to pro mě **zázrak** a **darebák**, který mi zachránil život,“ řekl John s vděčností v očích.

Tato událost poukazuje na důležitost **chytřých technologií** a **bezpečnostních funkcí** jako je detekce pádu. **Apple Watch** není jen módním doplňkem, ale i život zachraňujícím nástrojem.

FAQ:
1. Jak funguje detekce pádu na Apple Watch?
Detekce pádu na Apple Watch pracuje pomocí vestavěného akcelerometru, který monitoruje pohyb a identifikuje rychlý pád. Pokud detekuje pád, automaticky se spustí možnost zavolat tísňové kontakty s polohou uživatele.

2. Jak mohu nastavit detekci pádu na svém Apple Watch?
Detekci pádu lze jednoduše aktivovat v aplikaci Zdraví na svém iPhone, kde si můžete nastavit tísňové kontakty a další informace.

3. Jaké další bezpečnostní funkce nabízí Apple Watch?
Apple Watch nabízí i další bezpečnostní funkce jako **elektronická zdravotní karta**, **monitorování srdečního tepu** či **upozornění na nepohybu**. Díky nim můžete mít jistotu, že v případě nouze budete v bezpečí.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/man-credits-apple-watch-fall-detection-for-saving-his-life_id157489