Vypnout reklamy

Rozšířená realita v Google Mapách se již testuje

Vydáno dne: 11.2.2019

Nová funkce pro Google Mapy a hlavně pro turisty ve městech se již testuje. Prozatím ji mají v rukou průvodci města, kteří hodnotí podniky.

Minulý rok firma Google na své konferenci v květnu představili novou funkci pro Google Mapy. Jedná se o rozšířenou realitu, která zlepšuje navigaci pro chodce ve městě.

Díky rozšířené realitě se vám v aplikaci přímo na obrazovce budou objevovat objekty, jako jsou třeba šipky, které ukazují směr, kam jít. Výhodou je, že jsou přímo na obrazovce. Potřebujete jen namířit zadní fotoaparát na cestu a následně uvidíte, kam jít.

V této chvíli mají funkci dostupní jen průvodci města, kteří aplikaci používají často a hodnotí podniky. Při hledání nějakého místa máte k dispozici funkci “zapnout rozšířenou realitu”. Ve chvíli, kdy na něho kliknete, tak se okamžitě přepnete do pohledu v reálném čase.

Google mapy rozšířená realita

Google mapy rozšířená realita

Google říká, že rozšířená realita nebude použita pro navigaci v autě. Google mapy s rozšířenou realitou je pro takové lidi, kteří vystoupí z metra a neví kudy mají jít první. Navíc aplikace funguje tak, že když dáte telefon dolů a vidíte si třeba nohy, tak se rozšířená realita deaktivuje, když telefon zvednete, tak se zase zapne.

Funkce nebude jen tak hned dostupná veřejnosti

Možná to ještě bude trvat, než bude tato funkce aktivní pro všechny uživatelé. Jedná se o opravdu skvělou funkci a s kombinací google překladače, který dokáže v reálném čase překládat nápisy, tak se jedná o výborné pomocníky pro ty, kteří jsou v jiné zemi.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: