Asus Zenfone 7 Pro – druhý nejlepší selfie fotoaparát z DxOMark

Asus Zenfone 7 Pro má výborný selfie fotoaparát podle testu DxOMark a umístil se tak hned za telefon Huawei P40 Pro.

Asus Zenfone 7

DxOMark má již delší dobu dva odlišné testy. Testuje jak selfie kameru, tak i hlavní fotoaparát na zadní straně. Pojďme se podívat, jak se daří selfie kameře u Asus Zenfone 7 Pro.

Pokud se podíváme na klasické hodnocení kamery, tak DxO poukazuje na výborné detaily, hezké barvy, rychlé a přesné automatické ostření. Dynamický rozsah je trošku horší, protože podle všeho v některých scénách se barvy ztrácely. Telefon obdržel 122 bodů a 100 bodů za video. Průměrné skóre je 115 bodů.

Asus Zenfone 7 Pro
Asus Zenfone 7 Pro

Co se týče selfie kamery, tak je druhá nejlepší v žebříčků DxO a průměrné skóre je tedy 101 bodů. Telefon se umístil za telefon Huawei P40 Pro, který je teda první.

Jelikož Zenfone 7 Pro využívá mechanismus, se kterým dokáže využít hlavní kameru jako selfie, tak má k dispozici velký senzor, lepší optiku. V testu se píše, že selfie kamera má přesné vyvážení bílé barvy, dobré detaily za jakýchkoliv podmínek a přesný bokeh efekt. U videí zase oceníte, že zde nevidíte šum a video je tak pěkně čisté. Barvy jsou také dobré a to i za jasného světla nebo uvnitř budovy.

Asus Zenfone 7 Pro
Asus Zenfone 7 Pro

Zdroj