„Beeper Mini: Pokračování s možným vyšetřováním FCC“

Aplikace Beeper Mini, která na týden přinesla možnost používat iMessage na telefonech s Androidem, by mohla vést k vyšetřování od Federální komise pro komunikace (FCC) týkající se společnosti Apple. Společnost rychle…

"Beeper Mini: Pokračování s možným vyšetřováním FCC"

Aplikace Beeper Mini, která na týden přinesla možnost používat iMessage na telefonech s Androidem, by mohla vést k vyšetřování od Federální komise pro komunikace (FCC) týkající se společnosti Apple. Společnost rychle zablokovala možnost využití Beeperu mimo svou uzavřenou platformu a komisař FCC Brendan Carr žádá, aby agentura zkoumala možné porušení pravidel FCC ze strany Applu v průběhu tohoto procesu.

Beeper Mini je aplikace, která slibovala uživatelům Androidu možnost používat iMessage – oblíbenou zprávovací službu dostupnou pouze na zařízeních od Applu. Beeper dosáhl této funkcionality prostřednictvím různých technických triků a umožnil tak uživatelům s Androidem komunikovat s ostatními prostřednictvím iMessage.

Nicméně, Apple rychle zareagoval a zablokoval přístup Beeperu ke svému systému iMessage. To vedlo k obavám o porušení pravidel FCC, která mají zajistit spravedlivou soutěž na telekomunikačním trhu.

FCC komisař Brendan Carr se nyní obrátil na své kolegy a žádá o vyšetřování Applu. Carr tvrdí, že Apple mohl porušit pravidla FCC tím, že zablokoval přístup k iMessage konkurenční aplikaci, která se snažila přinést tuto službu na telefony s Androidem. Pokud by se tato obava potvrdila a vyšetřování odhalilo, že Apple skutečně porušil pravidla FCC, společnost by mohla čelit přísným sankcím.

Apple již dříve obhajoval svoje rozhodnutí o udržení iMessage pouze na svých zařízeních. Argumentoval tím, že iMessage je navržen tak, aby plně využíval výhod a funkčnost hardwaru a softwaru od Applu. Nicméně, mnoho uživatelů s Androidem si přálo možnost komunikovat s přáteli a rodinou prostřednictvím iMessage a Beeper Mini jim tuto možnost na okamžik poskytl.

FAQ:
1. Co je Beeper Mini?
Beeper Mini je aplikace, která umožňuje uživatelům s Androidem používat iMessage – zprávovací službu, která je původně dostupná pouze na zařízeních od Applu.

2. Jak reagovala společnost Apple na Beeper Mini?
Společnost Apple rychle zablokovala přístup Beeperu ke svému systému iMessage, což vedlo k obavám o porušení pravidel FCC.

3. Proč se FCC zajímá o tento případ?
FCC komisař Brendan Carr žádá o vyšetřování možného porušení pravidel FCC ze strany Applu, který zablokoval konkurenční aplikaci Beeper Mini a bránil tak možnosti používat iMessage na telefonech s Androidem.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/beeper-mini-saga-possible-fcc-investigation/