Finální vydání (beta 4) Android P je již dostupná pro Pixel a Essential Phone

Google právě vydal poslední verzi Android P Developer Preview 5 (Beta 4) pro telefony Pixel. Teď máte šanci si tak otestovat systém ještě před zveřejněním. Jedná se o finální beta verzi, takže Google je velmi blízko k dokončení vývoje. Hodinu poté Google oznámil, že také telefony Essential získají poslední beta verzi. Tato aktualizace obsahuje vše, co bude ve […]

Android P

Google právě vydal poslední verzi Android P Developer Preview 5 (Beta 4) pro telefony Pixel. Teď máte šanci si tak otestovat systém ještě před zveřejněním. Jedná se o finální beta verzi, takže Google je velmi blízko k dokončení vývoje. Hodinu poté Google oznámil, že také telefony Essential získají poslední beta verzi.

Tato aktualizace obsahuje vše, co bude ve finální verzi systému a to včetně oficiálního Android P API (API level 28). To znamená, že je poslední verze 100% připravená k vydání.

Beta 4 má číslo verze PPP5.180610.010. Pokud jste se pokusili instalovat Android P Beta na telefon Pixel, tak se ujistěte, že máte build PP5. Obraz tohoto systému je již k dispozici ke stažení (avšak manuální aktualizací).

Co Android P přinese?

Android P  přinese vylepšené uživatelské rozhraní s ovládáním gesty a novým multitasking rozhraním. Dále jsou tady chytré odpovědi, které jsou umístěny přímo do notifikační lišty. Dále je tady nová funkce Android Adaptivní Baterie, která slibuje prodloužení životnosti baterie tím, že sníží prioritu aplikacím na pozadí (jen těm, které nepoužíváte tak často).