Vypnout reklamy

Biden a Xi diskutovali i o TikToku

Během telefonického hovoru v úterý diskutovali prezident Joe Biden a čínský předák Xi Jinping o tlaku na **odprodání** společnosti TikTok Inc. ve Spojených státech. Tato situace navazuje na dlouhotrvající obavy amerických…

Biden a Xi diskutovali i o TikToku

Během telefonického hovoru v úterý diskutovali prezident Joe Biden a čínský předák Xi Jinping o tlaku na **odprodání** společnosti TikTok Inc. ve Spojených státech. Tato situace navazuje na dlouhotrvající obavy amerických úřadů z možné **špionáže** či **zneužití** osobních dat uživatelů této populární sociální sítě.

Společnost TikTok Inc. se od počátku roku 2020 potýká s tlakem ze strany amerických regulátorů, kteří obviňují její mateřskou společnost ByteDance z podílu na **zneužívání** uživatelských dat ve prospěch čínské vlády. Směřovat k **odprodeji** TikToku do USA je jednou z možných cest, jak zmírnit obavy z **bezpečnosti** dat a ochránit soukromí uživatelů.

Obavy ohledně bezpečnosti a špionáže jsou v dnešní době natolik zásadní, že se státníci jako Joe Biden a Xi Jinping rozhodli tuto problematiku řešit přímo na nejvyšší diplomatické úrovni. Diskuze o odprodeji TikToku v USA by mohla být klíčovým krokem směrem k vyřešení tohoto složitého problému.

FAQ:

1. Proč se americké úřady snaží prosazovat odprodej TikToku v USA?
– Americké úřady mají obavy z možného zneužití uživatelských dat TikToku ve prospěch čínské vlády a chtějí tak ochránit soukromí amerických občanů.

2. Jaký by mohl být dopad odprodeje TikToku v USA?
– Odprodej TikToku by mohl přinést větší kontrolu nad daty uživatelů a snížit riziko špionáže či zneužití osobních informací.

3. Jaké jsou další možné kroky v řešení problému s bezpečností TikToku?
– Mimo odprodej mohou být zvažovány například další bezpečnostní opatření či změny ve správě osobních dat na straně společnosti ByteDance.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/tiktok-biden-and-xi-discussion_id156924