Blizzard ukončil 14 let partnerství s firmou NetEase

Diablo Immortal zůstane jako jediná v Číně k dispozici. Ostatní hry od Blizzardu končí prodej a to včetně World of Warcraft.

Firma Activision Blizzard měla partnerství s firmou NetEasy přes více jak 14 let a vydávali přes ně hry pro Čínský trh. V posledních letech se spolu spojili a vytvořili hru jako je Diablo Immortal na mobil.

Nicméně nedávno Activision Blizzard zrušil vývoj World of Warcraft hry a Blizzard podle všeho pracuje na této hře přímo ve své firmě a nedává tak vývoj třetí straně.

NetEase oficiálně oznámilo, že je skončeno více jak 14 leté přátelství s Blizzardem. Toto ukončení je však jednostranné a pro NetEase je to docela zklamání. Díky tomu, že se tyto firmy nedohodly na pokračování, tak Blizzard hry budou v Číně zrušeny. Prodej Blizzard her bude v Číně během pár dnů zastaven.

Jediná hra však tímto „rozvodem“ nebude dotčena a to je právě Diablo Immortal. V Číně však končí hry jako Diablo 3, Hearthstone, Heroes of the Storm, Overwatch, StarCraft, Warcraft 3: Reforged a hlavně World of Warcraft.

Blizzard však hledá jiného partnera pro vydávání her v Číně. Je nepravděpodobné, že NetEase získá zakázky na nějaké nové Blizzard IP hry, které by vyšly na mobilní telefon.

Doufáme však, že Blizzard mobilní hry neopustí.