Vypnout reklamy

Bootloader na Mate 30 zůstává uzamčen, i když to vypadalo, že bude odemknut. Nový Mate 30 tak bude mít aplikace od Huawei do doby, dokud se Google nerozhodne uvolnit své služby Huawei.

Původně měl Huawei měl mít Mate 30 odemčen a tedy s možností se dostat do bootloaderu. Poté by normálně šlo upravit telefon a vložit zde i Google aplikace. Pokud jste zruční, tak byste to i dokázali sami, ale zvládnou to lidé z různých prodejen, které se dokonce na tento úkon specializují.

K tomu, abyste mohli udělat flash ROM, tak potřebujete telefon s odemknutým bootloaderem. Jelikož spousta výrobců to nedovoluje a má tuto část uzamčenou, tak se přehrání ROM nedá udělat, jelikož se většinou naskytnou velké problémy. Pokud pak násilím bootloader odemknete, tak ztratíte záruku.

Zdálo se tak, že firma Huawei nechá tento bootloader odemčený, jelikož by pak mohli do telefonu dostat aplikace jejich prodejci a nikoliv Huawei, což by mohli. Právě nedostupnost aplikací Google může mít značný vliv na prodeje tohoto telefonu.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Firma původně spoléhala, že se ji tento rok podaří prodat na 300 miliónu telefonu a překoná firmu Samsung, což ale nevěděli, že ze strany USA započne obchodní válka.

Pokud USA couvne, Huawei okamžitě aktualizuje telefonu

Firma je připravena vydat aktualizaci na své telefony ve chvíli, kdy dojde k uzavření dohody mezi Čínou a USA a následně odejmutí bezpečnostního opatření proti firmě Huawei. Původně měl být bootloader odemknut, ale nestalo se tak a ani nebude.

Huawei pracoval na svém systému, který představil 9. srpna. Jedná se o Harmony OS. Nový Mate 30 má před-nainstalovanou AOSP open-source verzi Androidu s aplikacemi od Huawei. Google byl právě první společností, která přerušila vztahy s Huawei a není z toho moc nadšená.

Zdroj

Buroň Tomáš