Bývalý TSMC výkonný ředitel: USA nemohou zastavit posilování čipové výroby Číny SMIC a Huawei

Bývalý výkonný pracovník společnosti TSMC tvrdí, že USA nemohou zastavit společnosti SMIC a Huawei při posilování čínských schopností ve výrobě čipů.Čína se stává nezbytným hráčem na světovém poli výroby polovodičů a…

Bývalý TSMC výkonný ředitel: USA nemohou zastavit posilování čipové výroby Číny SMIC a Huawei

Bývalý výkonný pracovník společnosti TSMC tvrdí, že USA nemohou zastavit společnosti SMIC a Huawei při posilování čínských schopností ve výrobě čipů.

Čína se stává nezbytným hráčem na světovém poli výroby polovodičů a souvisejících technologií. Její společnosti, jako je například SMIC (Semiconductor Manufacturing International Corporation) a Huawei, investují obrovské prostředky do vývoje a inovací v oblasti čipů. A bývalý výkonný pracovník jedné z největších čipových společností na světě, TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), tvrdí, že USA nebudou schopny zastavit růst těchto čínských hráčů.

Podle něj je předpoklad, že Amerika může pomocí vládních nařízení a sankcí zastavit rozvoj čínského čipového průmyslu, přehnaný. I když USA mají v rámci svých pravomocí některé nástroje, jako jsou exportní omezení u vybraných technologií, není to podle něj dostatečné. Čína je schopna investovat obrovské finanční prostředky do výzkumu, vývoje a nákupu nezbytných technologií, a tak přísná opatření USA nemají potřebný dosah.

Článek také upozorňuje na nebezpečí, které by mohlo vyplývat ze zvyšující se závislosti světového trhu na jedné zemi ve výrobě čipů. Pokud by Čína získala silnou pozici ve výrobě polovodičů a ovládla by klíčové technologie, mohla by toho využít k posílení své politické a ekonomické síly.

FAQ:

1. Proč si myslí bývalý pracovník TSMC, že USA nemůžou zastavit růst čínského čipového průmyslu?

Odpověď: Podle něj jsou stávající vládní opatření nedostatečná a Čína má finanční prostředky a technologický know-how na rozvoj čipového průmyslu.

2. Jaká je důležitost čínského růstu v oblasti čipů?

Odpověď: Čína se stává klíčovým hráčem ve výrobě čipů a zvyšuje svou politickou a ekonomickou sílu.

Článek byl inspirován zdrojem: (uvedte zdroj)

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/us-cant-stop-china-from-improving-chip-making-capabilities_id152049