CES 2017: Samsung Galaxy A3 & Galaxy A5 (2017)

Nový rok je čas na nové začátky a poté co Samsung měl katastrofu ve jménu Note 7, tak je potřeba se dívat dále. Něco čerstvého a nového. Mezitím co na CES 2017 nebyl představen nový Note nebo Galaxy S, tak Samsung ukázal trojici telefonu pro střední třídu. Jedná se o Galaxy A3, A5, A7. V […]

Samsung Galaxy A5

Nový rok je čas na nové začátky a poté co Samsung měl katastrofu ve jménu Note 7, tak je potřeba se dívat dále. Něco čerstvého a nového. Mezitím co na CES 2017 nebyl představen nový Note nebo Galaxy S, tak Samsung ukázal trojici telefonu pro střední třídu. Jedná se o Galaxy A3, A5, A7.

V USA se těchto telefonu nedočkají. I přesto Samsung přišel ukázat telefony na CES 2017, které se koná v Las Vegas. Galaxy A3 má 4.7 palcový displej a Galaxy A5 5.2 palcový displej.

Vzhled obou telefonu Galaxy A3 a A5

Střední třída nebyl nikdy pro Samsung co se týče designu prioritou. Telefon působí jednoduchým a elegantním dojmem. Oproti předchůdcům z třídy A vypadají telefony méně takové hranaté a mají víc zaoblených tvarů.

Toto oblení je kolem celého kraje telefonu a je uzavřeno v kovovým rámečku. I na zadní straně je zahnutý kryt, který je pokryt sklem.

Voděodolnost ve střední třídě

A3 a A5 je poněkud větší, ale zároveň tenčí než edice z roku 2016. Telefony budou navíc voděodolné, což je naprostá novinka, protože ve střední třídě se takové funkce neposkytují.

Umístění reproduktorů

Umístění reproduktorů

Změnou je také umístění reproduktorů. Tentokrát ho uvidíme na boku hned nad tlačítkem pro zapnutí. Je to docela zvláštní, ale podle všeho to zákazníci ocení, protože se stávalo, že jste si reproduktor při držení telefonu zakrývali. Telefony budou dostupný v černé, zlaté, modré barvě.

Displej Galaxy A3 a A5

Oba telefony mají displej téměř stejný, tak jak v roce 2016. Jedná se o SUPER AMOLED displej s 4.7 palců 720 x 180 pro A3 a 5.2 palců s 1080 x 1920px pro A5.

Uživatelské rozhraní

Spousta zákazníků se dívá na to, jak je telefon uživatelský přívětivý. Pokud se těžko ovládá, tak ho nechtějí. Telefony Galaxy A3 nebo A5 poběží na systému Android Marshmallow.

Uživatelské rozhrání

Uživatelské rozhrání

K dispozici jsou třeba chráněné složky za pomocí otisků prstů nebo podpora Samsung Pay.

Nejdůležitější však je, že tato série „A“ podporuje většinu doplňků od Samsungu. Avšak pokud očekáváte podporu Gear VR nebo Gear 360, tak byste se měli podívat po vyšším modelu.

Fotoaparát A3 a A5

Telefon Samsung Galaxy A3 má 13MPx hlavní fotoaparát a přední má 8MPx. Mezitím A5 má 16 MPx přední fotoaparát i zadní, ale za cenu optické stabilizace.

Tlačítko pro focení s možnosti pohybu

Tlačítko pro focení s možnosti pohybu

V programu pro kameru najdete různé funkce jako jsou filtry, fotografické módy nebo pohybující se tlačítko pro focení (abyste měli ještě lepší selfie)

Batérie Galaxy A3 a A5

Phonearena nedokázala zjistit žádný bateriový test, protože se jednalo pouze o odzkoušení z prostředí přímo v CES 2017 a nikoliv z laboratoře. Ovšem telefony mají baterii o stejné kapacitě jako předchůdci. Nejedná se o nějaké obrovské navýšení.

Samsung Galaxy A5

Samsung Galaxy A5

Oba telefony se nabíjí přes USB Typ-C. Z těchto dvou telefonu zvládá rychlé nabíjení pouze Galaxy A5.