Vypnout reklamy

Česká aplikace Windy.com

Aplikace windy.com

Určitě jste v médiích viděli informace o hurikánu Irma, Jose nebo Maria. Nesmíme zapomenout také na hurikán Harvey, který poškodil infrastrukturu ve městě Houston. Nicméně pokud jste sledovali novinářské stránky, tak jste mohli vidět aplikaci Windy.com.

Až do dnešního dne jsme nevěděli, že se jedná o projekt české společnosti, která se díky této aplikace dostala i na zahraniční servery. Tato aplikace je mnohem přesnější, než Americký zastaraly model, protože Windy.com využívá nový datový model Evropy ECMWF. V simulaci dokáže docela přesně předpovědět postup bouře. Přesnost jsme mohli zahlédnout i hurikánu Jose, kde Americký model předpovídal zásah na východním pobřeží  Floridy a tím přímý zásah města Miami.

Nicméně Evropský model byl poněkud jiný a ukazoval více na západ, což se také stalo. Nicméně aplikace se stala součásti profesního života lidí. Perfektní předpověď počasí s několika daty, jako je vítr, tlak a přesný čas, kdy bouře dojde ocení snad všichni. Aplikaci využívají námořníci, piloti nebo hasiči. V těžkých dobách hurikánu byla tato aplikace nedílnou součásti zpravodajských služeb po celém světě a stránky Windy.com využívá přes milión lidí denně po celém světě.

Předpovědní modely aplikace Windy.com

První je běžně používaný GSF. Jedná se o hydrostatický americký předpovědní model. Používá se opravdu velmi hojně a je k využití bezplatně. Nicméně tento model není přesný a je technicky zastaralý.

Druhý model je Evropský ECMWF. Jde o model, který není zdarma a je zpoplatněný, ale Windy.com má licenci, takže je možné nabízet zdarma tyto údaje právě přes server Windy.com. Evropský model vykazuje nižší počet nepřesností oproti GSF. Je to dáno tím, že evropský model využívá více vstupních dat, na rozdíl od GSF.

Kde byla aplikace použita?

Recenze aplikace
  • 99%
    Uživatelské zpracování - 99%
  • 98%
    Přesnost - 98%
  • 100%
    Použitelnost - 100%
99%

Souhrn aplikace

Aplikace nabízí spoustu funkcí. Prvotně se jednalo o aplikaci pro surfaře a ty, kteří potřebují vědět jaký bude vítr, ale své opodstatnění získal také v oblasti krizových situacích v karibiku, kde řádí hurikány.

Sending
User Review
5 (1 vote)