Projekt Chirp se bude nazývat pro veřejnost Google Home

Google vyvíjel pro Amazaon Echo konkurenta (pod označením Chirp). Google Home bude představen na Google I/O tento rok. Tato událost začíná dnes v 19:00 hodin. Google Home bude využívat Google Now, který je dostupný ve všech android zařízeních a bude také provázán s Google účtem, aby mohl podávat okamžité informace a být víc autonomní asistent […]

Obrázek z Amazon Echo

Google vyvíjel pro Amazaon Echo konkurenta (pod označením Chirp). Google Home bude představen na Google I/O tento rok. Tato událost začíná dnes v 19:00 hodin.

Google Home bude využívat Google Now, který je dostupný ve všech android zařízeních a bude také provázán s Google účtem, aby mohl podávat okamžité informace a být víc autonomní asistent než Alexa.

Například: Ráno bude Google Home vědět, kdy se probudíte a řekne vám relevantní počasí a dopravní informace, které se naučil z vašeho telefonu (GPS navigace, pohyb). 

Pokud bude Google Home navíc poháněn Androidem, tak je tady mnohem více možností jak toho využít. Třeba takové jednoduchým API rozhraním pro tvorbu aplikací s Google Home.

Anonymní zdroj říká, že by Google Home mohl být dostupný již tento podzim.

Jak funguje Amazon Echo?