Chrome pro Android zjednoduší prohlížení PDF souborů

Android zařízení jsou všestranná ve své schopnosti zpracovávat různé typy souborů a přípon, především díky bohatému katalogu aplikací dostupných v obchodě Play Store. PDF soubory jsou mezi nejvíce rozšířenými formáty, protože…

Chrome pro Android zjednoduší prohlížení PDF souborů

Android zařízení jsou všestranná ve své schopnosti zpracovávat různé typy souborů a přípon, především díky bohatému katalogu aplikací dostupných v obchodě Play Store. PDF soubory jsou mezi nejvíce rozšířenými formáty, protože nejsou závislé na platformě a nepotřebují specializovaný software pro přístup. Nejpopulárnější webový prohlížeč na světě, Google Chrome, dokáže otevřít a zobrazit PDF soubory na stolních počítačích i na zařízeních s Androidem, ale nová funkce v Chrome Canary pro Android naznačuje, že se PDF soubory brzy otevřou automaticky po dokončení stahování.

Tato novinka se týká uživatelů Androidu, kteří často pracují s PDF soubory a chtějí zjednodušit jejich přístup. Dosud bylo třeba stáhnout soubor a následně ho otevřít ručně v aplikaci prohlížeče. Nová funkce v Chrome Canary pro Android by však mohla znamenat, že bude možné soubor otevřít okamžitě po dokončení stahování.

Tato změna by přinesla výhody v rychlosti a pohodlí pro uživatele. Již nebude nutné hledat soubor ve složce stahování a ručně ho otevírat, což může značně usnadnit práci s PDF dokumenty. Uživatelé budou mít rychlý a jednoduchý přístup k svým souborům přímo v prohlížeči.

Klíčová slova: Android zařízení, PDF soubory, Google Chrome, stahování, prohlížeč

FAQ:

1. Bude možné otevřít PDF soubory přímo v prohlížeči po dokončení stahování?
– Ano, nová funkce v Chrome Canary pro Android naznačuje, že bude možné PDF soubory automaticky otevřít po dokončení stahování.

2. Jaká výhoda to přinese uživatelům?
– Uživatelé budou mít rychlejší a jednodušší přístup ke svým PDF souborům bez potřeby hledání a ručního otevírání v aplikaci prohlížeče.

3. Kdy bude tato funkce dostupná?
– Zatím se jedná pouze o novinku v Chrome Canary pro Android, takže není jasné, kdy a zda se dostane do stabilní verze pro veřejnost.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chrome-122-automatically-open-pdf-after-downloading/