Chystá se mobilní hra Warcraft

Chystá se mobilní hra založená na světě Warcraft. Teď v mnohém záleží, jestli to bude další karetní hra, klasická hra nebo jiná.

Activision Blizzard odhalil novou mobilní hru ve čtvrtletní finanční zprávě. V roce 2018 přitom Blizzard oznámil hru Diablo Immortal. Nicméně hra nebyla klasická, ale šlo o karetní hru a tak byli fanoušci právem naštvaní.

Nicméně Warcraft hra se vyvíjí prý dlouho, ale nebylo potřeba toto oznamovat na Blizzconu, tak jak Diablo. Oznámení tak prošlo přes finanční výsledky firmy za poslední čtvrtletí 2021. Blizzard plánuje nový obsah do série Warcraft v průběhu roku 2022 a tak stejně i do hry World of Warcraft a Hearthstone a zároveň dojde právě na mobilní Warcraft hru.

Další detaily nejsou známé. Je možné, že do rukou dostaneme Pokémon Go styl hru založenou na Warcraftu o které jsme slýchali v roce 2018. Není divu, že se Blizzard vydává cestou mobilního telefonu, protože požadavky pro hry na mobilní telefony podle všeho rostly o 18% meziročně. Když se podíváme na Call of Duty sérií, která s prodeji na PC a konzolích klesá i díky ne moc povedenému dílu Vanguard, tak Call of Duty Mobile roste a to díky poptávce v Číně.