Chytré hodinky zažijí boom

V minulosti nebyl o chytré hodinky přílišný zájem. Většinou se jednalo o to, že mají vysokou cenu a jsou docela nevyhovující. Jak šel však čas, tak se stávají pomocníky v mnohá oblastech. Vhodné jsou třeba pro fitness. Co se ve článku dočtete? Chytré hodinky zažijí boom Chytré oblečení Chytré kontaktní čočky Statistiky Statistiky, předpoklady, boom […]

Chytré hodinky zažijí obrovský boom

V minulosti nebyl o chytré hodinky přílišný zájem. Většinou se jednalo o to, že mají vysokou cenu a jsou docela nevyhovující. Jak šel však čas, tak se stávají pomocníky v mnohá oblastech. Vhodné jsou třeba pro fitness.

Co se ve článku dočtete?

  • Chytré hodinky zažijí boom
  • Chytré oblečení
  • Chytré kontaktní čočky
  • Statistiky

Statistiky, předpoklady, boom chytrých hodinek

Firma IDS odhaduje, že tento rok dodávky chytrých hodinek vzrostou o celých 29% oproti minulému roku a dosáhnou 101.9 miliónů jednotek. Trošku větší podíl než 50% pochází z hodinek vybaveny fitness trackerem.

Chytré hodinky jako takové (Gear S, SmartWatch 3) jsou zodpovědné za 40% veškerých dodávek. Jedná se o hodinky od Apple, Samsung, LG, Motorola, Huawei a spoustu jiných.

Chytré hodinky zažijí obrovský boom

Chytré hodinky zažijí obrovský boom

V roce 2020 IDS předpokládá, že chytré hodinkytypu Gear S, SmartWatch 3 budou ovládat 52% trhu s hodinkami, ale fitness pouze 28.5%. Taktéž bylo řečeno, že právě v roce 2020 bude dosaženo 213.6 miliónů dodávek chytrých hodinek na trh.

Chytré kontaktní čočky a chytré oblečení jsou dva segmenty, které začnou od tohoto roku do roku 2020 rapidně růst. Teď oba tyto segmenty mají menší než 1% podíl. V roce 2020 by chytré kontaktní čočky měli mít 8.8% podíl a chytré oblečení 7.3% podíl.

Jak se celá predikce vyplní, to ukáže jedině čas.