Vypnout reklamy

Chytré telefony v roce 2019

Vydáno dne: 3.1.2020

Nové mobilní telefony v roce 2019 udělali celkem pokrok. Dorazil první skládaný telefon, baterie jsou menší a lehčí a čipy silnější.

Každý rok se mobilní telefony neustále zdokonalují. Pokud sledujete dění mobilních telefonu delší dobu, tak víte, jak to vypadalo před pár lety.

Co se tedy v roce 2019 převratného událo?

Například máme k dispozici první skládané telefony. Je to technologická novinka, kterou si sice nedovolí moc lidí, ale do budoucna se chystá snížení ceny.

Skládané telefony
Skládané telefony

Máme tady Samsung Galaxy Fold a Motorola Razr 2019, který dorazí teprve tento rok. Nicméně Motorola Razr 2019 je klasické véčko, avšak má zde pouze displej.

Vylepšený hardware

Čipy dosáhly nové úrovně a také obnovovací frekvence je pro hráče vyšší. Dorazil například čip Snapdragon 855, což je vlajkový čip pro rok 2019. Ten pohání veškeré vlajkové telefony jednotlivých společností a disponuje dvěma NPU jednotkami.

Silný Hardware
Silný Hardware

Dále obnovovací frekvence displeje je vyšší a například Razer Phone má 120 Hz obnovovací frekvenci a OnePlus 7 zase 90 Hz.

Kamera zase o stupínek výše

Kamery jsou opět na vyšší úrovni. Většina vlajkových telefonu má několik senzorů. Jedná se o optický zoom, ultra-širokoúhlý senzor, ToF senzor a další.

Baterie

Nové baterie jsou opravdu tenké a lehké. V roce 2019 nejsou baterie nikterak velké. Ale výrobci mobilních telefonu udělali pokrok v optimalizaci softwaru a přinesli i několik novinek, které prodlužují životnost takových telefonu a jejích výdrže.

Další zajímavé příspěvky
Epic jde tvrdě po Apple a nazval ho monopolem a lhářem
Epic Games Store

Epic jde tvrdě proti Apple a nazývá ho lhářem a obrovským monopolem, což Apple na druho ustranu odmítá.

Tyto telefony byly v posledním čtvrtletí 2019 populární
Samsung Galaxy A10s

K dispozici máme souhrn telefonu, které byly v posledním čtvrtletí roku 2019 nejlepší. Jde vidět, že vysoká cena firmám nesvědčí Přečíst si více

Ohlédnutím za rokem 2019 v segmentů základních telefonu
Samsung Galaxy M20

Máme tady k dispozici skvělý souhrn mobilních telefonu, které patří do cenové relace základní třídy a tedy telefony, které stojí Přečíst si více

Ohlédnutí za rokem 2019 v segmentu střední třídy telefonu
Samsung Galaxy A70

Telefony střední třídy, které jsou nejprodávanějším segmentem na celém světě. Vítězí zde hlavně Xiaomi a Samsung, kteří bojují o své Přečíst si více

Tágy: