Vypnout reklamy

Chytré telefony v roce 2019

Silný Hardware - asus rog phone

Každý rok se mobilní telefony neustále zdokonalují. Pokud sledujete dění mobilních telefonu delší dobu, tak víte, jak to vypadalo před pár lety.

Co se tedy v roce 2019 převratného událo?

Například máme k dispozici první skládané telefony. Je to technologická novinka, kterou si sice nedovolí moc lidí, ale do budoucna se chystá snížení ceny.

Skládané telefony
Skládané telefony

Máme tady Samsung Galaxy Fold a Motorola Razr 2019, který dorazí teprve tento rok. Nicméně Motorola Razr 2019 je klasické véčko, avšak má zde pouze displej.

Vylepšený hardware

Čipy dosáhly nové úrovně a také obnovovací frekvence je pro hráče vyšší. Dorazil například čip Snapdragon 855, což je vlajkový čip pro rok 2019. Ten pohání veškeré vlajkové telefony jednotlivých společností a disponuje dvěma NPU jednotkami.

Silný Hardware
Silný Hardware

Dále obnovovací frekvence displeje je vyšší a například Razer Phone má 120 Hz obnovovací frekvenci a OnePlus 7 zase 90 Hz.

Kamera zase o stupínek výše

Kamery jsou opět na vyšší úrovni. Většina vlajkových telefonu má několik senzorů. Jedná se o optický zoom, ultra-širokoúhlý senzor, ToF senzor a další.

Baterie

Nové baterie jsou opravdu tenké a lehké. V roce 2019 nejsou baterie nikterak velké. Ale výrobci mobilních telefonu udělali pokrok v optimalizaci softwaru a přinesli i několik novinek, které prodlužují životnost takových telefonu a jejích výdrže.