Vypnout reklamy

Chytrý telefon Huawei s kamerou pod displejem a ikonkami v rámečku

Huawei si nechal patentovat nový design svého chytrého telefonu, kde je selfie kamera pod displejem a zároveň ikonky z notifikační lišty jsou umístěny v rámečku telefonu.

Problémem Huawei je spíš to, že nesmí mít Google služby a i přesto, že ekosystém HMS není špatný i přesto spousta Evropských uživatelů nadále chce, aby byl telefon s Google službami, jinak si telefon nekoupí.

Společnost však nyní nechala patentovat telefon v celku zajímavým designem, který na trhu ještě není.

V květnu 2020 firma požádala o patent na design u CNIPA, tedy v Číně. Tento patent se skládá ze 7 skic a 2 barevných vykreslení, které vydali 12. ledna 2021. Telefon je opravdu moderně navržený a má tenké okraje obrazovky.

Zajímavé je i to, že horní rámeček slouží k tomu, aby zobrazoval standardní systémové ikony, jako je čas, indikátor signálu nebo baterie. Telefon je podle všeho dual-sim, takže proto na fotce vidíme dva signály.

Díky tomu, že ikonky budou umístěny v rámečku, tak se opět rozšiřuje prostor na obrazovce. Selfie kamera je pak také umístěna pod obrazovkou.

Kamera pod displejem

Není však jisté, jakou technologií chce použít pro aplikaci selfie kamery pod displejem. Zajímavé jsou také rohy tohoto telefonu, které jsou do kulata čimž vlastně chrání telefon před prasknutím. Největším problémem je totiž, když telefon spadne na hranu a nejhůře na roh displeje. Poté se velmi rychle vytvoří pavučina na displeji, proto kulaté rohy by měly tento pád absorbovat a snížit tak šance na prasklý displej.

Zadní strana telefonu je také jedinečná a očekává se, že bude mít celkem čtyři senzory fotoaparátu. Huawei používá optiku schválenou LEICA. Tento telefon z patentu bude mít teleobjektiv.

Zdroj