Vypnout reklamy

Chytrý telefon LG s dírou v displeji

LG patent

LG využíval v posledních letech klasický výřez, které započala firma Apple. Nicméně ve svém portfoliu nemá firma žádný telefon s vyskakovací kamerou. Firma však pracuje na telefonu, který má díru v displeji a v ní senzor.

Minulý rok server LetsGoDigital zveřejnil patent LG Display pro chytrý telefon s celou obrazovkou a oválným otvorem na obrazovce. Vypadá to, že LG se posunulo trošku dále a to od patentu až k samotné výrobě.

Již 15. března 2019 firma podala žádost o patent u KIPO a ten byl udělen 20. dubna 2019. Bude se tedy jednat o nový chytrý telefon LG s celo obrazovkovým displejem. Okraje telefonu jsou minimální a spodní část je také tenčí.

Design vypadá trochu jako Galaxy Note 10. Jaké senzory však LG chce použít, tak to z patentu bohužel nevíme. Je možné, že bude vybaven senzory co má LG G8 ThinQ a tedy 8MPx fotoaparát, ToF senzor. Tyto senzory se pak starají o 3D rozpoznání obličeje.

LG patent
LG patent

Kdy telefon očekávat není stále jasné. Je možné, že ve druhé polovině tohoto roku nebo až začátkem 2020. Budeme tak očekávat nový vlajkový telefon LG G10 ThinQ a LG V60 ThinQ.