Vypnout reklamy

Chytrý telefon od Xiaomi s designem blesku

Firma Xiaomi si nechala patentovat nový design kamery v designu blesku. Dále v patentu je obsažená kamera pod displejem. Xiaomi v roce 2020 v Evropě nebývale rostla a to i z toho důvodu, že Huawei zde ztrácel svůj podíl na trhu.

První nadějný skládaný telefon Xiaomi Mi Mix Fold taktéž dorazí a v tomto roce představí firma spoustu dalších telefonu.

Některé modely však budou mít podobný design, jako předchůdce a některé modely budou inovativní a třeba patent viz. níže tohle dokazuje.

Na konci října 2020 Xiaomi Mobile Software podalo nový patent na speciální design telefonu. Dokumentace pak byla zveřejněna 20. dubna 2021. Jde o telefon s elegantním designem, rovnými okraji a nejde zde vidět ani jedno tlačítko či dokonce port.

Přední strana telefonu navíc nemá výřez ani děrování pro kameru. Vypadá to tedy, že telefon má selfie kameru pod displejem.

Zadní strana pak vypadá speciálně, protože kamerový systém je v uspořádání blesku. Je možné, že je použit duální fotoaparát s bleskem nebo trojitý fotoaparát.

Nicméně o datu vydání tohoto telefonu není ani zmínka.