Vypnout reklamy

Chytrý telefon OnePlus se selfie kamerou v rámečku

V poslední době se společnosti výřezu nebo děr v displeji spíše zbavují a chtějí selfie kameru dát přímo pod displej. OnePlus zkouší ještě jednu věc a to umístění selfie kamery do malého rámečku.

Ne všechny si totiž mohou technologií pod displejem dovolit a proto OnePlus přistoupil k umístění do rámečku.

V segmentu, ve kterém se OnePlus pohybuje, tak by musela firma zdražit. Tím by přišla o zákazníky a tedy chce najít střední cestu.

Patent již schválen

Chytrý telefon OnePlus na fotce má úzký okraj a OLED displej. Dokumentace okolo tohoto telefonu byla vydaná 4. února 2021 u WIPO. V rámečku je tedy otvor, který je zakryt průhlednou deskou. Kamera je pak umístěna pod touto deskou a uživatele nijak neruší.

Toto řešení od OnePlus je levnější, než kamera s děrováním. Tento typ kamery také omezil rozptýlení a umožní i větší poměr obrazovky. Výrobní náklady jsou nízké a produkt je v takovém případě spolehlivý.

Co se týče displejů, tak OnePlus telefony jsou za displeje chváleny. Co se týče kvality kamer obrazu, tak to není nejsilnější stránkou společnosti.

Firma OnePlus podle všeho bude pracovat s fotografickou značkou Hasselblad, která je v oblasti středoformátových fotoaparátu na špičce.

OnePlus za poslední dobu zároveň velmi rozšířil svou nabídku a poprvé byly uvedeny telefony střední třídy a to OnePlus Nord. Je jasné, že v této sestavě bude pokračovat, protože tento typ telefonu byl velmi populární. OnePlus se chystá i na chytré hodinky.

Zdroj