Chytrý telefon Xiaomi s displejem 360 stupňů

Mobilní telefon Xiaomi, který bude mít zcela pokrytý displej ze všech stran. Nyní je sice registrován jako patent, ale do budoucna bychom mohli vidět něco podobného na trhu.

Xiaomi pracuje na mobilním telefonu, který má displej okolo celého těla, tedy z každé strany. Na rozdíl od Xiaomi Mi Mix Alpha má tento telefon vyskakovací kameru.

Telefon Xiaomi Mi Mix Alpha však nebyl nikdy vydán i když chtěl být. Nestalo se tak. Xiaomi však pracuje na nástupci a nyní máme k dispozici rendery od LetsGoDigital.

Xiaomi požádala o registraci patentu a to již v červnu roku 2020 a schválen byl 18. prosince 2020 a to u WIPO. K dispozici v patentu bylo celkem 16 náčrtů i v barevném provedení.

Patentovaný telefon je podobný typu Xiaomi Mi Mix Alpha, avšak zadní strana je zcela pokryta displejem. Není zde vidět ani vertikální výřez v displeji. Na zadní straně telefonu pak jde vidět šev, kde je obrazovka spojena.

Telefon pak má vyřešený kamerový systém vyskakováním a funguje tak jek pro zadní focení i přední.

Hned vedle vyskakovací kamery vidíme tlačítko pro zapnutí / vypnutí a také mikrofón. Ve spodní části je pak reproduktor, USB-C a 3.5mm audio jack.

Telefony s displejem a aretací

V březnu roku 2020 se spekulovalo, že firma pracuje na nástupci Mi Mix Alpha a to pod označením „Draco“. Telefon měl být poháněn Snapdragon 855. Není však jisté, jestli je to zrovna tento telefon a pod jakým označením bude vydán, jestli Mi Mix 4 nebo Mi Mix Alpha 2.

O displej se postará čínsky výrobce Visionox. Uvidíme tedy, jak to celé dopadne, jestli vůbec takový telefon vznikne. Většinou totiž vyjde patent, ale telefon vůbec na trh nedorazí.