Vypnout reklamy

Chytrý telefon Xiaomi s displejem 360 stupňů

Xiaomi pracuje na mobilním telefonu, který má displej okolo celého těla, tedy z každé strany. Na rozdíl od Xiaomi Mi Mix Alpha má tento telefon vyskakovací kameru.

Telefon Xiaomi Mi Mix Alpha však nebyl nikdy vydán i když chtěl být. Nestalo se tak. Xiaomi však pracuje na nástupci a nyní máme k dispozici rendery od LetsGoDigital.

Xiaomi požádala o registraci patentu a to již v červnu roku 2020 a schválen byl 18. prosince 2020 a to u WIPO. K dispozici v patentu bylo celkem 16 náčrtů i v barevném provedení.

Patentovaný telefon je podobný typu Xiaomi Mi Mix Alpha, avšak zadní strana je zcela pokryta displejem. Není zde vidět ani vertikální výřez v displeji. Na zadní straně telefonu pak jde vidět šev, kde je obrazovka spojena.

Telefon pak má vyřešený kamerový systém vyskakováním a funguje tak jek pro zadní focení i přední.

Hned vedle vyskakovací kamery vidíme tlačítko pro zapnutí / vypnutí a také mikrofón. Ve spodní části je pak reproduktor, USB-C a 3.5mm audio jack.

Telefony s displejem a aretací

V březnu roku 2020 se spekulovalo, že firma pracuje na nástupci Mi Mix Alpha a to pod označením “Draco”. Telefon měl být poháněn Snapdragon 855. Není však jisté, jestli je to zrovna tento telefon a pod jakým označením bude vydán, jestli Mi Mix 4 nebo Mi Mix Alpha 2.

O displej se postará čínsky výrobce Visionox. Uvidíme tedy, jak to celé dopadne, jestli vůbec takový telefon vznikne. Většinou totiž vyjde patent, ale telefon vůbec na trh nedorazí.

Buroň Tomáš