CIA dokáže hacknout chytré TV Samsungu a mnohem více. Skandál je na světě.

Po internetu se šíří další skandál, který opět dopadá na firmu Samsung. Jakoby toho nebylo málo s problémy s Galaxy Note 7. CIA dokáže podle Wikileaks hledat ve vašem telefonu nebo číst zašifrované zprávy v chatovací aplikaci. Co CIA na lidech špehuje?

CIA chce mít naprostou kontrolu nad lidmi a chtějí tak vědět, kdo co dělá, s kým si píše a mnohem více. CIA dokáže sebrat informace přímo z iPhone, Android nebo Windows telefonu. Zároveň není pro ně problém se dostat do chytré televize a zároveň si prohlížet, co si s kým píšete.

Po nástupu Donalda Trumpa tyto špionáže ještě zesílili. V této chvíli ještě nebyl schválen zákon, který má povolovat na letišti možnost prošetřit mobilní telefon. Policista na letišti bude se moct podívat, s kým si píšete nebo s kým se stýkáte.

Samsung se v US musí potýkat s dalším problémem. Na internet se dostala informace, jak hacknout chytré televize. Apple se s tím už vypořádat a vydal záplatu. Samsung rychle následoval a informoval, že se firma Samsung bude snažit o co nejlepší bezpečnost.

Samsung už do manuálu televize zabudoval varování o tom, že rozpoznávač hlasu v televizi může odposlouchávat vaší konverzaci i v případě, kdy je TV vypnutá.

zdroj: phonearena.com