Čína vyšetřuje Samsung, Micron a SK Hynix

Čínský regulační úřad se dal do křížku s výrobci paměťových čipů Micron, Samsung a Sk Hynix. Podle serveru Wall Street Journal všechny tři společnosti navštívila Čínská delegace z tohoto úřadu. Neřekli nic o vyšetřování, protože by si mohli i uškodit, ale analytici si myslí, že se jedná o vyjednávání
10nm LPDDR4 6GB DRAM chip

Čínský regulační úřad se dal do křížku s výrobci paměťových čipů Micron, Samsung a Sk Hynix. Podle serveru Wall Street Journal všechny tři společnosti navštívila Čínská delegace z tohoto úřadu. Neřekli nic o vyšetřování, protože by si mohli i uškodit, ale analytici si myslí, že se jedná o vyjednávání a předání know-how domácím čínským výrobcům.

Podle všeho za tím mohou být rostoucí ceny DRAM čipů. Čína v této chvíli používá 20% DRAM paměťových čipů pro zpracování dat a 25% NAND čipů pro ukládání dat. Většina z nich 90% stojí okolo 190$ miliard dolarů, které byly vyrobeny nebo dovezeny firmami, které nesídlí v Číně.

Cena čipů DRAM už poslední dva roky roste a to je také důvod, proč Samsung má neustále rekordní čtvrtletní finanční výsledky. Čína se tak snaží podpořit místní výrobce a to se jedná o DRAM Innotron Memory, Fujian Jinhua Integrated Circuit a Yangtze Memory Technologies.