Čína zablokovala WhatsApp

Těžké časy pro ty, kteří bydlí v Číně nebo Čínu navštíví. Od dnešního dne je tato aplikace plně zablokovaná. Připojuje se tak k dalším zablokovaným aplikacím jako je Facebook, Instagram, Twitter, Youtube a další služby Google.Jako důvod zablokování není nic jiného než cenzura. Jedná se o praktiku Čínské vlády. Ve chvíli, jak začnou být západní […]

WhatsApp zablokovaný v Číně

Těžké časy pro ty, kteří bydlí v Číně nebo Čínu navštíví. Od dnešního dne je tato aplikace plně zablokovaná. Připojuje se tak k dalším zablokovaným aplikacím jako je Facebook, Instagram, Twitter, Youtube a další služby Google.Jako důvod zablokování není nic jiného než cenzura. Jedná se o praktiku Čínské vlády. Ve chvíli, jak začnou být západní služby příliš populární, což většinou jsou, tak je začnou v Číně blokovat a následně prosazují ty vlastní, které mnohem více spolupracují s orgány a otevřeně sdílí osobní informace s vládou.

Blokování západních aplikací a prosazování svých za účelem špehování

Nedávno taktéž Tencent WeChat, jedna z největších služeb pro zasílání zpráv v Číně, bude dodržovat jednotlivé požadavky vlády. Vládě zpřístupní jména uživatelů, telefonní čísla i umístěni.

Blokování aplikace WhatsApp samozřejmě vede k frustraci místního obyvatelstva, jelikož ztrácí kontakty s klienty a musí se zase vrátit do dob, kdy musí psát emaily a volat. Na Weibo si už jeden uživatel stěžoval, že už je dokonce zablokován i WhatsApp, tak to bude muset brzo ukončit svůj obchod.

V minulosti byly třeba blokovány video hovory a zvukové hovory, avšak teď je WhatsApp celý zablokován. Facebook měl jako svůj poslední produkt v Číně právě WhatsApp, teď už nemá nic.