Vypnout reklamy

Čipová sada Google Tensor byl oznámen

Nové telefony Pixel 6 a Pixel 6 Pro míří na trh. Firma Google použila vlastní čip Google Tensor. Čip vytvořila firma Samsung, ale návrh má být od Google. Nicméně společnost ne moc dobře informuje o tomto čipu, ale díky jinému serveru víme, že se jedná o čip postavený na 5nm výrobním procesu se dvěma ARM Cortex – Jádro X1 s výkonem 2.8 GHz.

Čip má jedno extra jádro X1 oproti Snapdragon 888 čipu, avšak na druhou stranu Snapdragon 888 má toto jádro taktováno o něco výše. Když se na čip Tensor CPU podíváme blíže, tak jsou zde dvě jádra Cortex-A76 s taktem až 2.25 GHz a čtyři Cortex-A55 s výkonem 1.8 Ghz. Dále je tady informace o ARM Mali-G78 GPU, avšak neví se kolik bude mít jáder, ale předpokládá se, že 20.

Google říká, že Tensor byl navržen ve spolupráci s Google Research, což umožnilo vybudovat AI/ML platformu pro budoucnost. Tensor tak odemyká cestu k novým zkušenostem, jako je třeba Motion mód, umožnění zobrazení tváře, pokud je rozmazaná a další zajímavosti.

Tensor taktéž využívá přesnější automatické rozpoznávání hlasu, který kdy Google vydal. Tensor taktéž má překládání v reálném čase. Živý překlad bude fungovat taktéž na videa, takže v reálném čase dostanete přeložené video.

S Tensor a Pixel 6, Pixe 6 Pro telefony získáte mnohem přesnější rozpoznávání tváře na fotkách, videích a dokážete mnohem rychleji rozpoznat subjekty. Krom toho bude mít telefon další vrstvu zabezpečení pomocí čipu Titan M2, který udrží citlivá data pod pokličkou. Titan M2 zvládne útoky pomoci elektromagnetu, problémy s napětím a další. To znamená, že bude velmi náročné prolomit vaše osobní věci v telefonu.