Co dělají lidé se svými starými iPhony a iPady: Zachovávají, prodávají nebo darují?

Nový report od konzumní výzkumné firmy CIRP přináší zajímavé poznatky o osudu „starých“ iPadů, když majitelé přejdou na nový model. Studie odhalila, že většina majitelů starého iPadu se rozhodne prodat své…

Co dělají lidé se svými starými iPhony a iPady: Zachovávají, prodávají nebo darují?

Nový report od konzumní výzkumné firmy CIRP přináší zajímavé poznatky o osudu „starých“ iPadů, když majitelé přejdou na nový model. Studie odhalila, že většina majitelů starého iPadu se rozhodne prodat své zařízení nebo ho darovat členům rodiny nebo přátelům. Pouze menší část respondentů uvedla, že svůj starý iPad ponechají jako záložní zařízení.

Většina uživatelů považuje **iPad** za kvalitní produkt s dlouhou životností, a proto se ho nechystají vyhazovat jen tak do popelnice. Mnozí majitelé také ocenili možnost využít starý iPad jako multimediální centrum pro sledování filmů a poslech hudby.

Z reportu také vyplývá, že většina majitelů **iPadů** má tendenci pravidelně upgradovat svá zařízení, což naznačuje, že značka Apple stále drží pevnou pozici na trhu s tablety a má stabilní zákaznickou základnu.

Díky novým poznatkům mohou společnosti lépe porozumět chování spotřebitelů a optimalizovat své strategie prodeje a marketingu. Studie od CIRP nabízí důležité poznatky pro výrobce spotřební elektroniky a další podniky působící na trhu s tablety.

**FAQ:**

1. Jaký je hlavní důvod, proč majitelé iPadů upgradují svá zařízení?
2. Jak dlouho obvykle majitelé používají svůj starý iPad před tím, než se rozhodnou pro nový model?
3. Jaké možnosti mají majitelé starého iPadu, kteří se rozhodnou přejít na nový model?

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/what-do-people-do-with-their-old-iphones-and-ipads-keep-sell-or-give-away_id158610