Co je nového v MIUI 8?

Včera Xiaomi ukázalo světu nový telefon Xiaomi Mi Max. Telefon se 6.44 palcovou obrazovkou a 4850 mAh baterii. No už to spíše je menší tablet než mobilní telefon. Zároveň poběží na Android 6.0 a právě na novém prostředí MIUI8. Vzhled nového prostředí MIUI8 Přináší uživatelům spoustu nových barevných kombinací, které můžou využít. Text by měl […]

MIUI 8

Včera Xiaomi ukázalo světu nový telefon Xiaomi Mi Max. Telefon se 6.44 palcovou obrazovkou a 4850 mAh baterii. No už to spíše je menší tablet než mobilní telefon. Zároveň poběží na Android 6.0 a právě na novém prostředí MIUI8.

Vzhled nového prostředí MIUI8

Přináší uživatelům spoustu nových barevných kombinací, které můžou využít.

MIUI 8

MIUI 8

Text by měl mít nový font v MIUI8. MI Lanting – font který má latinské písmena i čimská skripta. Je navržen tak, aby ani po dlouhých hodinách dívání se do obrazovky nebolely oči.

Mi Lanting FONT

Mi Lanting FONT

Byla také představena nová funkce, která dokáže zlepšit výdrž baterie. Jedná se o „Power saving mode freezes background apps“. V překladu to znamená, že funkce zastaví veškeré aplikace, aktualizace, synchronizace v pozadí telefonu. Uživatelé si také mohou vybrat, které aplikace se spustí při startu mobilního telefonu, což by mělo zlepši rychlost.

MIUI 8

MIUI 8

Telefony, které poběží na MIUI 8 budou mít zvýrazněné zprávy, které představují spam nebo jinou podezřelou aktivitu. Včetně toho, že se jedná o podvod. Také je tady poznámková aplikace zabezpečená otiskem prstů nebo heslem.

Aplikace poznámky

Aplikace poznámky

Další funkce, která přichází díky MIUI 8 je kalkulačka a konvertor, a také barcode skener, který dokáže  najít produkty z obchodů přímo ve vašem telefonu.

Největší novinkou je však matematická kalkulačka. Stačí totiž pouze oskenovat a ona vám aplikace vyřeší geometrický problém a navrhne, jak postupovat pro vyřešení. V teoretické rovině to zní opravdu senzačně. Ale máme obavy, jak moc dobře to bude fungovat.

MIUI 8

MIUI 8

Xiaomi zařízení budou mít vylepšený fotoaparát. Jsou tu nová sdílející tlačítka, výběr více fotografií najednou, video editace.

Vylepšený fotoaparát

Vylepšený fotoaparát

MIUI 8 dostanou zařízení MI 2, Mi 2S, Mi 3, Mi 4, Mi 4C, Mi 4S a Mi 5.