Vypnout reklamy

Co je to HDR? – část 4

Vydáno dne: 18.9.2017

Tak a máme tady poslední část na vysvětlení terminologie HDR, teď se podíváme na to, na čem a kde se dá získat pravý HDR obraz, a také souhrn celého seriálu. Co je to HDR? – část 1 Co je to HDR? – část 2 Co je to HDR? – část 3 Blu-ray a stream služby […]

Tak a máme tady poslední část na vysvětlení terminologie HDR, teď se podíváme na to, na čem a kde se dá získat pravý HDR obraz, a také souhrn celého seriálu.

Blu-ray a stream služby

Jsou dva způsoby, jak lze získat HDR obsah a to prostřednictvím Blu-ray nebo streamovacích služeb. Blu-ray, konkrétně 4K je to co hledáte. Vysoká kvalita nekomprimovaného videa s absolutní špičkou zvuku. Vychutnáte si filmy a televizní pořady (seriály) v naprosté kvalitně.

Nicméně většina lidí skončí se streamovacími službami a to ve chvíli, kdy jdou pustit na mobilním telefonu. Zde figuruje společnost Netflix, Amazon a YouTube. Netflix má zejména jednu z největších knihoven HDR obrazu na internetu. Netflix nabízí obsah v HDR-10 a Dolby Vision

Youtube teprve nedávno začal podporovat HDR obsah. Google taktéž již přidal do své knihovny HDR filmy. Apple taktéž hodil klobouk do ringu a to se svým 4K HDR s Apple TV 4K, iPhone X a iTunes 4K.

4K obyčejné vs 4K HDR

4K obyčejné vs 4K HDR

Netflix s HDR 4K za příplatek

Avšak i při těchto službách je HDR obsah stále omezen. Ne všechny videa na výše uvedených službách jsou v HDR. U Netflixu si musíte za 4K HDR připlatit. V některých regionech není dokonce žádný film v HDR.

Nicméně se stále zlepšujícím se hardwarem se zlepšuje i dostupnost technologie HDR. HDR se taktéž objevuje ve hrách na PC, PS4 a Xbox One. Na mobilní platformě žádné hry s podporou HDR nenajdete.

Souhrn

HDR je o zvýšení kvality vašeho obsahu. Předchozí pokrok ve zlepšení videa bylo především zvýšení rozlišení. HDR zase na druhou stranu každý pixel zlepšuje. Jasnější, dynamičtější a živější obraz. Pro některé to bude velice zřejmé a pro některé nikoliv.

Avšak záleží na kvalitě displeje HDR. Levnější televizory HDR nedokážou technologií využít jako takové televize, které jsou dražší a 3D. V této chvíli u mobilních telefonu má HDR displej pouze vlajkové telefony.

Stojí také zopakovat to, že HDR displeje nemají co dočinění s HDR tlačítkem v aplikaci fotoaparát u vašeho mobilní telefonu. Jedná se totiž o softwarovou úpravu tzv. post-proces.

zdroj: gsmarena.com

Další zajímavé příspěvky
Co je to technologie ToF?
ZOOM Huawei P30 Pro

Nový objektiv ToF, který se stará o kvalitní Bokeh efekt a nikoliv softwarově, ale hardwarově. Tímto se telefon stává obrovskou Přečíst si více

Co je to eSIM, jak pracuje a proč je pro vás důležitá?
eSIM

U telefonu Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL, a také Apple Watch 3 jsme mohli narazit na eSIM. Přečíst si více

Co je to duální fotoaparát v chytrých telefonech? – část 2
Duální fotoaparát

Máme tady pokračování seriálu, který se zaobírá právě vysvětlením co to znamená duální kamera a proč by vás to mělo Přečíst si více

Co je to duální fotoaparát v chytrých telefonech? – část 1
Duální fotoaparát

Duální fotoaparát na mobilních telefonech je již nějakou dobu k dispozici, ale spousta lidí stále uvažuje, co to znamená, jak Přečíst si více