Vypnout reklamy

Co lze v Google Pixel 7 vypnout a co zapnout

Pojďme se podívat na to, co můžete v telefonu Google Pixel 7 zapnout, jako pomocníka pro jednodušší využívání telefonu a zároveň i jako

Nový telefon Google Pixel 7 dorazí na trh v ČR právě na konci října. Pojďme se podívat, co tento telefon nabídne v rámci funkcí ve svém softwaru a co nám dovolí zapnout a vypnout. Mobilní telefon Google Pixel 7 sice není žádná extra pecka, ale pokud chcete mít vždy aktuální software a víceméně je dobře optimalizovaný, jelikož na něm pracuje Google, který i má pod palcem open-source systém Android.

Funkce Direct My Call

Jde o funkci, která umožňuje přepis hovoru. Tedy pokud s někým mluvíte, tak veškerý hovor bude přepsán do textové formy. Prozatím taková funkce je vhodná jen pro pár čísel a je možné, že v české republice prozatím nic takového fungovat nebude vzhledem k zákonům. Ale je to zajímavé. Něco takového tady chybí, aby veškeré hovory byly nahrávány a přepisovány do textové podoby.

Zapnout tohle lze, když kliknete v sekci telefon vpravo nahoře na tři tečky a zamíříte do nastavení, kde pod sekcí Assistive zamíříte do Direct My Call a zapnete ji.

Funkce Photo Unblur

Vyfotíte a je fotografie rozmazaná. No to snad ne! Hrůza, která děsí snad každého a to v případě, když si toho nevšimnete na telefonu, ale až v PC. Tento rok do telefonu Pixel 7 přibyla nová funkce, která dokáže odstranit nepovedené fotky a tedy rozmazání. Musíte nejprve otevřít, takovou fotku, která je rozmazaná, zmáčknout edit na spodní části lišty, zamířit do nástrojů a zde budete mít tři funkce, kde jedna z nich bude Unblur.

Funkce aktivní stabilizace

Aktivní stabilizace je odpověď na funkci Apple akčního módu. Jde o efektivní stabilizaci video obrazu na steroidech. Umožňuje vám mnohem plynulejší videa i v případě, kdy je daný subjekt v pohybu, tak je zaostřen. K použití této funkce zamiřte do aplikace kamery, najděte video nahrávání a následně klikněte na malou ikonku roztřesené ruky v pravém místě, kde je tento selektor a dejte active.

Funkce detekce nehody

I mobilní telefony dokážou detekovat autonehodu a to díky svému senzoru gyroskopu. Google tak využil možnosti a implementoval funkci, která detekuje nehodu a automaticky zavolá pomoc, kterou si zvolíte, komu se má volat jako první. Stačí jít do nastavení -> bezpečnost a pohotovost -> detekce autonehody.

V telefonu se pak dá vypnout QHD+ rozlišení, které bere hodně baterie a můžete si zvolit pouze FHD+. Rozdíl téměř nepoznáte. Otevřete nastavení -> zamiřte do displeje, sjeďte pak dolů a zde je rozlišení displeje a vyberte vysoké rozlišení.