Vypnout reklamy

Co očekávat na Google I/O 2018?

Google I/O 2018

Další konference Google se blíží a na ní bude právě představen nový systém Android P. Tento rok je pro mobilní telefony zase vyjimečný. Samsung představil variabilní clonu, takže se fotoaparát lehce přizpůsobí tmě a světlu. Naopak Huawei zase přišel s P20 Pro s trojitým fotoaparátem.

Již máme Duben a za měsíc je tady Google I/O. Přesněji přijde 8 – 10. května v San Francisku, Kalifornie. Již od roku 2008 se zde setkávají reportéři, vývojáři aby se dozvěděli, co nového Google přichystal. Takže teď si klademe otázku, jestli se na Google I/O máme těšit?

Android P bude oficiálně představen

Každý rok je představen nový systém Android, který je tady od roku 2008. Věříme v tradici a věříme, že se objeví nový Android P tento rok. Díky vývojářské verzi víme, co můžeme od verze 9 očekávat. Na rozdíl od předešlých verzí očekáváme větší změnu v uživatelském rozhraní. První věcí je to, že verze Android 9 P bude blokovat přístup k vaší kameře nebo mikrofonu a to od aplikacích třetích stran. Nikdo vás tak nebude šmírovat.

Taktéž vám systém přehraje oznámení, pokud je váš hovor nahráván a někdo vám o tom neřekne. Nicméně Android P se stále vytváří a vydání systému můžeme očekávat až v Srpnu.

Android Wear je nový systém Wear OS

Google spustil Android Wear operační systém pro chytré hodinky v roce 2014. Systém byl open source, tak jako Android a velice rychle si ho oblíbili výrobci hodinek. Teď se Google rozhodl Android Wear přejmenovat na Wear OS, aby se lépe reflektovala vize a idea.

Nový systém Wear OS přinese něco z Android P a to třeba to, že aplikace již zbytečně nepoběží na pozadí.

Google Assistant

Je docela možné rozšíření do dalších jazyků a to včetně toho Českého. Nicméně nevíme to jistě a na oznámení si musíme počkat. Věříme, že rozšíření jazyků u Google Assistant bude obsahovat i Češtinu.

Google Pixel 3?

Nikoliv. Google Pixel a Pixel Xl byly oznámeny v roce 2016 a to 4. října a následovník byl Pixel 2 a Pixel 2 XL a opět v říjnu 4. 2017, což znamená, že zbývají poslední 4 měsíce k oznámení 3 verze telefonu Pixel.