Co říkají výrobci telefónů VS jak to doopravdy je
Určitě to znáte, jak vývojáři na svých tiskových konferencích, jak je jejich telefon nejlepší, baterie vydrží několik dní, skvělý fotoaparát s ještě lepším ostřením a mnohem více. No pojďme se podívat na to, co často slýcháme z těchto konferencích, ale je to nakonec všechno úplně jinak. Baterie: Nabijte za hodinu, na videa se dívejte několik […]
Určitě to znáte, jak vývojáři na svých tiskových konferencích, jak je jejich telefon nejlepší, baterie vydrží několik dní, skvělý fotoaparát s ještě lepším ostřením a mnohem více. No pojďme se podívat na to, co často slýcháme z těchto konferencích, ale je to nakonec všechno úplně jinak.
Baterie: Nabijte za hodinu, na videa se dívejte několik dní
Jasným příkladem je společnost Sony. Ta se většinou chlubí, jak ji vydrží baterie v mobilních telefonech. No neříkáme, že baterie jsou špatné. Jsou jedny z těch lepších, ale stále se nejedná o pravdivou informaci. Sony Xperia byla prý testována v „typické aktivní funkci, tak jak jej využívá normální uživatel“.
Proběhl takový test serveru Androidpit se Sony Xperia M5 a větu, že se můžete dívat na videa několik dní si můžete přeložit, že se můžete dívat 3,5 hodin. Rozdíl mezi reálem a tím, co říká samotná firma Sony je 44,5 hodin.
I v případě, že byste telefon takhle extrémně nevyužívali, tak vám vydrží cca 12 hodin a večer ho stejně musíte nabít. 2 dny možná v případě, že máte všechno vypnuté a ani se ho nedotknete.
Výdrž Xperia X oproti starším produktům.
Jak sami můžete vidět, baterie se delší dobu spíše nikam neposouvají. Jedině co se dá dělat, tak je optimalizace softwaru telefonu. Ale tím to končí. Prozatím je vše co se týče baterie zaseknuto a musí se najít něco, jak pokračovat dále.
Procesor: Testy, které ukazují, jak je procesor lepší, než ten předchozí – otvírají se aplikace opravdu rychleji?
Takové testy, které přicházejí hlavně předtím, než je daný telefon vydán, jsou většinou velmi nepravdivé. Jde o to, že takový telefon je testování někde v laboratoři a daleko od toho, kde mobilní telefon bude umístě.
Test vám neřekne, jestli bude aplikace otvíraná rychleji nebo pomaleji, než na vašem stávajícím mobilním telefonu. Jde tady hlavně o optimalizaci daného systému.
Nesmyslné informace
Xiaomi Mi 5 mělo v Únoru svou konferenci v Londýně, kde mluvil více prezident Hugo Barra a představil nový vlajkový telefon společnosti. Pan Barra řekl svému publiku, že keramický zadní kryt má hodnotu až 8H na škále, kterou používají geografové.
Stupeň 8 má v minerálech tvrdost Topaz. Kapesní nůž má podle všeho tvrdot 5H. Pokud minerál dokáže udělat rýhu ve skle, tak má tvrdost většinou větší než 5H.
Diamant má největší tvrdost ze všech a to 10H
Pan Barra sklidil velký aplaus z docela zmateného publika. Teď však co znamená až do 8H? Je to tedy tvrdost 8 nebo není?
Možná by stačilo říct, že je tvrdší jak ocel, ale měkčí jak diamant, ale když se to řekne takhle po vědecky, tak to zní přece senzačně.
Huawei P9 – snímač otisků prstů, LEICA certifikace
Na konferenci Huawei řekl, že jeho snímač otisků prstů má úroveň čtyři. Věděl někdo z vás, že snímače otisků prstů jsou rozdělené na úrovně? No ano jsou a Huawei vytvořil takový snímač, že bezpečnost je na úrovni čtyři. Jak moc více je bezpečnější, než u ostatních telefonu, to nikdo neví.
Huawei taktéž šel do partnerství s Německou společností Leica. Jednalo se o naprosto „historické spojení“, které mělo naprosto změnit fotografování na mobilních telefonech.
Huawei později popsal tuto spolupráci s firmou Leica jako nějakou „Leica certifikaci“ a taktéž mluvili o „spolupráci mezi inženýry“ – což vše vypadá jako parádní PR pro firmu LEICA.