Samsung vysvětluje co to znamená „Infinity Display“ na Galaxy S8 a S8+

Samsung si nechal patentovat svůj displej, který se nazývá „infinity display“. Je zde pár inovací krom velikosti rozlišení a displeje. Prvně si však pojďme říct, že Galaxy S8 a S8+ bude mít novinku WQHD+ s rozlišením 2960 x 1440 px (18.5:9). Tento poměr stran je také použit v LG G6. Samsung se však rozhodl udělat […]

Infinity display

Samsung si nechal patentovat svůj displej, který se nazývá „infinity display“. Je zde pár inovací krom velikosti rozlišení a displeje. Prvně si však pojďme říct, že Galaxy S8 a S8+ bude mít novinku WQHD+ s rozlišením 2960 x 1440 px (18.5:9).

Tento poměr stran je také použit v LG G6. Samsung se však rozhodl udělat i jiná vylepšení pro svůj infinity display.

Displej Galaxy S8 zabírá více ne 80% přední části telefonu a má tak o 18% větší displej, než Galaxy S7. Dále jsou tlačítka integrovaná přímo do displeje, díky čemuž je interakce s mobilním telefonem mnohem svižnější.

Samsung zároveň dal menší prostor pro přední kameru a iris skener. 

Klávesnice na obrazovce

Klávesnice na obrazovce

Díky poměru stran 18.5:9 je možné vidět mnohem více obrazků, zpráv na sociálních sítí. Nemusíte tolik skrolovat, abyste našli to, co potřebujete.

Displej byl upraven tak, aby zvládal dvě a více oken na jednou. To znamená, že si spustíte youtube a necháte ho běže v horní polovině displeje a v dolní polovině začnete psát se svým kamarádem.

Slovíčko „infinity display“ je spíše marketingový tah. Jedná se o klasický displej, který má třeba

Celý displej je pokryt ochranným sklíčkem Gorilla Glass 5.