Vypnout reklamy

Co znamená Huawei CPU Turbo?

V nedávném článku jste u nás mohli narazit na slovo GPU Turbo a CPU Turbo. Nicméně o CPU Turbo jsme nikdy v minulosti nepsali a ani o něm nebylo slovo na internetu. K dispozici máme pár informací, co to vlastně znamená. CPU Turbo přichází na trh právě s čipem Kirin 970, který pohání nový Honor Note […]

Huawei Honor Note 10

V nedávném článku jste u nás mohli narazit na slovo GPU Turbo a CPU Turbo. Nicméně o CPU Turbo jsme nikdy v minulosti nepsali a ani o něm nebylo slovo na internetu. K dispozici máme pár informací, co to vlastně znamená.

CPU Turbo přichází na trh právě s čipem Kirin 970, který pohání nový Honor Note 10Oficiální prohlášení ohledně této technologie je trošku vágní, ale máme pár informací, jak to celé funguje.

V případě, že je CPU Turbo zapnuté, tak se navýší frekvence procesoru (nicméně nevíme o kolik procent nebo na kolik GHz až může jít) a dále vyčistí paměť RAM.

Nový chladící systém

Nový Honor Note 10 navíc disponuje novým chladícím systémem, kde proudí kapalina a ta chladí systém celého mobilního telefonu. Telefonu se tak otevírá možnost přetaktovávat ve chvíli, kdy je potřeba.

Přetaktování procesoru mobilního telefonu

Vlastně je to něco jako PC, tam také můžete přetaktovávat procesor. Zde je to oficiální cestou, kde Huawei nabízí funkci na zvýšení výkonu. Avšak při vyšším taktu bude potřeba více enrgie, a proto je tady větší baterie o velikosti 5000 mAh.

Huawei Honor Note 10 CPU Turbo

Huawei Honor Note 10 CPU Turbo

Navíc krom vyčistění RAM povolí ukládat větší data do pamětí namísto číst data z flash úložiště (což způsobuje momentální zpomalení hry a pokles FPS). Telefon dorazí se 6GB RAM a taktéž zde bude 8GB RAM verze.

Honor Note 10 s podporou PC módu

Mobilní telefon není však jen na hry. Honor Note 10 podporuje i PC mód, takže extra takt je tady na místě, když můžete telefon proměnit v PC. Je zde také tlačítko, se kterým na Honor Note 10 zapnete GPU Turbo i CPU Turbo mód najednou.

Stejně, jak GPU Turbo bylo softwarově dodáno jako aktualizace pro Kirin 970 (a 960) telefonu, tak to stejně očekáváme s CPU Turbo.