Čtyři generace hry Alien na mobilech

Čtyři generace Alien her si můžete zahrát na mobilu. Jedna hra Alien Isolation je přímo na Google Play, ale ostatní je potřeba spustit přes emulátor.

Někdy je hezké vidět, jak se samotné věci vyvíjejí. Když se podíváme na dlouho trvající sérií hry Alien, tak vidíme jednotlivé proměny. Hra prošla klasikou jako je 2D hra. Placaté tváře, nikterak úžasná grafika. Nicméně v té době tohle bylo něco neskutečného. Hra se pak objevila i na mobilech, kdy jste si mohli zahrát Aliena z roku 1992.

Abyste si tyto čtyři díly hry zahráli, které byly vydané na tří různé platformy, tak to dá trošku práci. Alien Isolation je pod vydavatelstvím Feral Interactive, což je excelentní android port, ale ty další tři hry potřebují Emulátor. Musíte tedy mít Multiple Arcade Machine Emulator, jde o open source software, který slouží pro spuštění arkádových her a je k dispozici i na Play Store. Poté, co jste mohli emulovat Alien Trilogy a Alien Resurrection přes Duckstation, což je PSX Emulátor na mobil zcela zdarma.

Kritici dokonce chváli hru Alien 3 a Alien Trilogy za skvělou hratelnost. Tyto hry se totiž více opíraly o filmové zpracováni. Co se týče Colonial Marines v roce 2013, tak ta již byla nezajímavá a plná chyb. V roce 2014 si série získala zpět dobrou pověst díky Alien Isolation.