Dá Google sbohem Androidu?

Google web

Je docela možné, že za pět let od dnešní chvíle poběží telefony Pixel a další telefony na nástupci Androidu. Tato zpráva pochází od serveru Bloomberg. Důvodem by mohla být inovace, ale poslední dobou i daná pokuta od EU. Google se tak bude chtít tak trochu soustředit jiným směrem a systém by už nemusel být úplně zdarma.

Podle informace by se tým, který stojí za tvorbou nového systému Fuchsia OS měl rozšířit a zaměřit na další zařízení jako jsou chytré produkty do domácnosti nebo i samotné PC.

Přesné datum vydání, ani v jakých fázích se bude na trh systém dostávat, tak takové informace ještě nemáme, protože podle Bloomberg ani šéf Google Sundar Pichai ani šéf Androidu Hiroshi Lockheimer neschválil tento plán Fuchsia, což se může velmi brzy stát právě kvůli pokutě.

Je docela možné, že systém Fuchsia dorazí prvně na chytré reproduktory předtím, než se rozšíří na chytré telefony v roce 2023.

Proč chce Google nový systém?

Již probíhaly dohady, že bude muset Google vytvořit nových model, kvůli EU. Avšak prvotním impulzem pro změnu systému je systém založen na umělé inteligenci, hlasovém ovládání, zabezpečení a jednotnosti.

Každý systém má svou životnost, protože se musí stále rozšiřovat a i když na povrch vypadá stále stejně, tak jádro systému se musí měnit a to úplně od prvopočátku.

U systému Fuchsia se bude Google soustředit hodně na bezpečnost a univerzální podporu zařízení. Tímto chce Google vydávat veškeré bezpečnostní záplaty mnohem rychleji, takže je potřeba vytvořit systém, který to bude taktéž umožňovat. Proto možná úplně nový systém Fuchsia.

Systém má být také optimalizován na nejrůznější velikosti obrazovek. Pokud se to všechno podaří, tak se výrobci budou muset naučit úplně nový digitální jazyk. Pokud se tak stane, tak s 5G sítí začne s novým systém Fuchsia OS naprosto nový věk s Googlem a celým světovým průmyslem a digitálním světem.