Další gacha hra končí: Vespa se loučí s RPG tower defense, Time Defenders

Vespa ukončuje Time Defenders 29. března 2024, hra nedokázala přilákat hráče.

Ve světě mobilních her přichází další zpráva o ukončení provozu oblíbené hry. Tentokrát je to Vespa, jihokorejský vývojář známý především díky RPG hře King’s Raid, kdo oznámil zavření serverů své tower defense RPG hry Time Defenders. Toto rozhodnutí přichází po necelých dvou letech od spuštění hry, což vyvolává otázky o důvodech, které vedly k jejímu předčasnému konci.

Proč hra končí? Od regionálního spuštění 20. dubna 2022, Time Defenders bohužel nedokázala přilákat dostatečně velkou hráčskou základnu. Vespa uvádí, že ukončení hry jim umožní soustředit se na nové a lepší projekty. Přestože hra na začátku slibovala, zdá se, že byla potřeba dalšího leštění, aby dosáhla lepší kvality.

Vespa nastínila harmonogram ukončení hry, kdy 4. března skončí možnost nákupů v aplikaci a stahování hry. Od 5. března začnou vyplácet refundace a oficiální ukončení hry Time Defenders EOS proběhne 29. března. Také oficiální komunita hry a zákaznický servis skončí 4. dubna 2024. Jedním z dalších důvodů, proč bylo oznámeno ukončení hry, může být zvýšená obtížnost ve vyšších fázích hry a speciálních událostech, které se staly extrémně těžkými. Navíc, hra od svého spuštění tlačila hráče k výdajům skrze P2W (pay-to-win) model, vyžadující herní drahokamy pro vylepšování postav v pozdějších fázích.

Hráli jste ji? V Time Defenders mohli hráči sestavit týmy z více než 70 hrdinů a bojovat proti zlu. Unikátností hry byla možnost upravovat dovednosti hrdinů a kombinace týmů, což ji řadilo k strategickým hrám a přirovnávalo k Arknights.

Aplikaci stáhnete níže

  • Grafika
  • Hratelnost
  • Zábava
4.3

Popis

Vespa ukončuje Time Defenders 29. března 2024, hra nedokázala přilákat hráče.