Další týden, další rozporuplné zvěsti o smrti či vzkříšení bájné řady Samsung Fan Edition. Tentokrát jde o špatnou zprávu – Galaxy S23 FE se zřejmě nakonec nekoná.

Samsung ruší Galaxy S23 FE; pracuje na trojnásobném skládacím zařízení s dvěma panty a třemi částmi.

To může být smutné a vůbec, ale na druhou stranu nám stejný zdroj přináší neuvěřitelně zajímavou odvrácenou stranu této zvěsti. Korejská společnost prý pracuje na „trojnásobném“ zařízení, a to „by se mohlo konečně dodávat ještě letos“.

To je prototyp „velké, pokud je to pravda“ zprávy, protože posledních několik let jsme měli v podstatě skládací zařízení s jedním pantem. Toto slibuje, že půjde o skládací zařízení se dvěma panty a třemi částmi, podobné několika konceptům, které Samsung Display předvedl v lednu na veletrhu CES.

V tuto chvíli o něm nejsou k dispozici žádné další podrobnosti, ale už je to nějaký čas, co do mobilního světa vstoupil zcela nový form factor, takže se těšíme. Je tu také fakt, že toto zařízení stále zahrnuje skládání, a to je v tuto chvíli v podstatě vyřešená záležitost.

Takže i když samotný form factor může být nový, skutečnost, že se jedná o rozšíření (doslova i obrazně) již existujícího, znamená, že je zde potenciál pro to, aby se předešlo všem obvyklým problémům, které vznikají, když se poprvé objeví na trhu něco zcela nového – v tomto případě se jedná pouze o další pant a složitější obrazovku, kterou je třeba použít. Nové, ano, nikdy předtím nedělané, také ano, ale ne úplně z jiného soudku.