Data ukazuje, že čipy Tensor od Googlu a telefony Pixel nebyly konkurenceschopné během prvního čtvrtletí

Podle dat získaných společností Canalys se ukazuje, že v prvním čtvrtletí **Tensor** čipy a **Pixel** telefony podaly podprůměrný výkon z hlediska odeslaných kusů nebo tržeb. Tyto novinky od společnosti Google se…

Data ukazuje, že čipy Tensor od Googlu a telefony Pixel nebyly konkurenceschopné během prvního čtvrtletí

Podle dat získaných společností Canalys se ukazuje, že v prvním čtvrtletí **Tensor** čipy a **Pixel** telefony podaly podprůměrný výkon z hlediska odeslaných kusů nebo tržeb. Tyto novinky od společnosti Google se tak dostaly do pozice, kde zaostávají za očekáváními na trhu smartphonů.

Tensor čipy měly být klíčovým prvkem v Pixel telefonech, které měly údajně zlepšit výkon a funkce těchto zařízení. **Google** doufalo, že tímto krokem bude moci konkurovat s velkými hráči na trhu, jako je Apple nebo Samsung. Nicméně výsledky z prvního čtvrtletí naznačují, že zájem o tyto produkty není takový, jaký by si společnost představovala.

Pixel telefony s **Tensor** čipy také nezaznamenaly očekávaný úspěch a nedaří se jim konkurovat s vlajkovými loděmi jiných výrobců. I přes to, že Google má silnou značku a loajální zákazníky, zdá se, že nové technologické inovace neoslovují širší veřejnost natolik, aby se pro ně rozhodla.

Otázka se tak nyní klade, jak bude společnost Google reagovat na tyto nepříznivé výsledky a jak se pokusí zvýšit zájem o své produkty v dalších čtvrtletích.

**FAQ:**

1. Proč se Tensor čipy a Pixel telefony **neosvědčily** v prvním čtvrtletí?

2. Jaký bude další krok společnosti **Google** po této neúspěšné fázi?

3. Může se situace na trhu smartphonů obrátit ve prospěch produktů od Googlu v blízké budoucnosti?

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/googles-tensor-chips-and-pixel-phones-not-competitive-q1_id158652