Vypnout reklamy

Denuvo DRM je nová protipirátská ochrana pro Android hry. Jedná se o první ochranu, která byla do telefonu Android implementována.

Denuvo DRM je protipirátská ochrana, která funguje hlavně na PC. Tato ochrana je většinou ve všech hrách a chrání tak možné zneužití. Avšak po nějakém tom týdnu se tato ochrana podaří prolomit, ale i to je pro vydavatelé výhra.

Nicméně pokud se třeba tato proti-pirátská ochrana špatně implementovala, tak mohla zhoršit požitek ze hry. Nicméně Denuvo DRM v této chvíli míří na mobilní trh s cílem ochránit Android hry před potenciálními hackery.

Android Denuvo DRM ochrana
Android Denuvo DRM ochrana

Systém je navržen tak, aby hráči, kteří si hru zakoupili, tak měli skvělou uživatelskou přívětivost a nic je neobtěžovala. Podle všeho se má tak jednat o minimální zásah, jelikož DRM ochrana se implementuje jen do finálního APK.

Pirátství je pro Android vývojáře kámen úrazu, protože do dnešního dne nic takového neexistovalo, avšak s tím, jak se mobilní business rozjíždí, tak je potřeba do her něco takového implementovat.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.