Vypnout reklamy

Design baterek od Samsung EV bude moci být použit i pro chytré telefony

Nové baterie od Samsungu umožní mít větší kapacitu a zároveň mít stejnou velikost, což je skvělý posun kupředu.

Před rokem Samsung SDI začala výrobu páté generace baterií pro elektrická vozidla a to pomocí jiné metody, než té klasické. Jde o to, že nová metoda umožňuje umístit baterie blíže k sobě těsněji, což má za následek vyšší kapacitu.

Určitě si pamatujeme na problémy řady Note 7, kdy spousta telefonu měla problém právě s bateriemi, kdy začaly vybuchovat a následně byly telefony staženy z prodeje. Byl to největší problém společnosti Samsung a možná i z toho důvodu série Note skončila.

Nicméně novou metodu se firma Samsung chystá použít právě i pro mobilní telefony a nejenom pro elektrická vozidla. Baterie touto metodou stohování mají minimálně o 10% vyšší kapacitu. Je tedy možné, že klasická 5000 mAh baterie by pak najednou měla kapacitu až 5500mAh a více. Baterií lze vyrobit větší kapacitně, avšak zároveň bude tenčí a lehčí.

Klasické ploché baterie nelze pevně zabalit, protože bobtnají ve chvíli, kdy se nabíjí a vybíjí a mohly by se tak poškodit. U tohoto skládaného designu je možnost vyplnit mrtvý prostor uvnitř baterie, čímž se zvýší kapacita a velikost baterie bude nezměněná.