Detail nového telefonu Google Pixel Fold

Google chystá svůj první skládaný telefon. Kdy dorazí není ještě jasné, ale má jít o název Google Pixel Fold. Tedy podobně jak si pojmenoval Samsung svou sérií Galaxy Fold. Je evidentní, že vývoj je na samotném počátku a jde tak trochu o nejtajnější projekt společnosti Google.

Jsou spekulace, že by tento telefon mohl dorazit příští rok v květnu zároveň s Pixel Tabletem, co je na tom pravdy nevíme. Jde o spekulace vzhledem k tomu, že právě na Google I/O konferenci dochází k těmto oznámením. Telefon by měl být ve dvou barvách jako je bílá a černá.

Jde o rendery, které jsou postaveny na spekulacích z okolí a některých informacích, které jsou ověřené. Informace také říkají, že telefon by měl mít klasický výkon telefonu Pixel a fotoaparát, který je standardem pro tyto telefony. Co se týče ceny, tak by měla sahat na 40 000,- Kč, což je cena, na kterou dosáhl telefon Galaxy Z Fold 4 v Americe v Srpnu 2022, kdy tato nová verze vyšla.

Spíše záleží, čím chce Google přesvědčit lidi, aby si koupili zrovna jeho telefon a nikoliv ten od Samsungu. Ano je možné, že tyto telefony obdrží softwarové aktualizace mnohem dřív o tom není pochyb. Co se týče tedy aktualizací, tak Google v tomto veden.

Telefon bude mít dvě selfie kamery o velikosti 9.5MPx, kdy jedna je na vnitřní straně a druhá je na vnější straně. Na tlačítku pro zapnutí je i snímač otisků a dva reproduktory. Google Pixel pak funguje s čipem Tensor (který vyvíjí ve spolupráci se Samsungem).